OPONYOPONY PORADYPORADY DILERZYDILERZY

PRZEWODNIK KIEROWCY

Jakie opony wybrać na zimę?

r.pankiewicz 09 lis 2012

Zima z pewnością nie ułatwia sytuacji na drodze

Jakie opony wybrać na zimę?

Zima z pewnością nie ułatwia sytuacji na drodze. Może Ciebie lub kogoś z twoich bliskich zima już unieruchomiła lub odcięła od świata swoim lodowatym uściskiem. Może zatem zastanowisz się nad montażem opon zimowych, a jeśli tak, to jakimi aspektami będziesz się kierować przy ich wyborze?

Droga hamowania krótsza nawet o 24 metry

Dla opon zima rozpoczyna się zanim temperatura spadnie poniżej zera. W niskich temperaturach osiągi letnich drastycznie spadają - to zdecydowanie czas opon zimowych. Różnice w osiągach mogą być kolosalne: przeciętny samochód osobowy wyposażony w letnie opony i jadący po śniegu z prędkością zaledwie 50 km/h1 będzie potrzebował 48 metrów, aby się zatrzymać. To o 24 metry więcej niż w przypadku samochodu wyposażonego w opony zimowe!

 

Kluczowa różnica między oponami letnimi a zimowymi tkwi w składzie mieszanki gumowej, z jakiej są wykonane. Dobrym przykładem jest nowa opona MICHELIN Alpin, w której zastosowano specjalną mieszankę poprawiającą przyczepność i skracającą drogę hamowania pojazdu, nawet na zimnej i mokrej lub oblodzonej nawierzchni.

 

Zimowe drogi nie zapewniają właściwej przyczepności i właśnie z tego powodu bieżnik w oponach odgrywa kluczową rolę. Opony zimowe muszą zapewniać maksymalną przyczepność. Dlatego posiadają szersze kanały i bardziej zoptymalizowany kształt obszaru kontaktu z podłożem umożliwiający bardziej równomierny rozkład klocków bieżnika w tym obszarze. Nowa generacja opon MICHELIN Aplin posiada w bieżniku 71 kanałów poprawiających  przyczepność na śniegu i pomagających w odprowadzeniu błota pośniegowego i wody między klockami bieżnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu opona zachowuje się na śliskiej nawierzchni jak gąsienica, a Ty cieszysz się przyjemniejszą jazdą... i zatrzymujesz tam, gdzie potrzeba.

Opony zimowe: przyjemność z jazdy zimą

Czy opony zimowe przeznaczone są wyłącznie do jazdy po śniegu? Jakie zimy panują w innych krajach europejskich? Przy umiarkowanej lub ujemnej temperaturze warunki na drodze mogą się zmienić. Na suchej dotąd drodze może szybko pojawić się woda, śnieg i lód.

 

Opony zimowe są projektowane tak, aby zapewniać zimą dobre osiągi we wszystkich warunkach i na drogach wszystkich typów. Wraz nadejściem pierwszych chłodnych dni rozważ zmianę opon z letnich na zimowe. Wybierz markę opon, która oferuje wyjątkowy przebieg i skraca drogę hamowania. Niech będzie do mądra inwestycja.

 

Skonsultuj się ze specjalistą od ogumienia, który doradzi ci, jakie opony będą najodpowiedniejsze dla Twojego pojazdu i potrzeb.

 

zimowa check-lista.

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE OPONY OSOBOWE MICHELIN

Zobacz rekomendację, wpisując dane pojazdu lub rozmiar opon i określając swoje potrzeby.

OSTATNIO CZYTANE ARTYKUŁY

Brak ostatnio czytanych artykułów

 • OSOBOWE
 • 4X4 / SUV
 • DOSTAWCZE - DO KAMPERÓW
 • Alpin 5

  Bezpieczeństwo i mobilność w surowych warunkach zimowych DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Zima

  Alpin 5
 • Alpin A4

  Przeznaczona do samochodów miejskich, rodzinnych i minivanów. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Zima

  Alpin A4
 • Pilot Alpin PA4

  Przeznaczona do sportowych modeli i limuzyn o najwyższych osiągach DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Zima

  Pilot Alpin PA4
 • CrossClimate+

  Przygotuj się na każde warunki drogowe. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Crossclimate

  CrossClimate+ NOWOŚĆ
 • Primacy 3

  Idealne połączenie bezpieczeństwa, trwałości i komfortu jazdy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Primacy 3
 • Energy Saver +

  Oszczędzaj jeszcze więcej paliwa i jedź bezpiecznie DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Energy Saver +
 • Pilot Sport 4

  MICHELIN Pilot Sport 4. Od myśli do natychmiastowej reakcji na drodze. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Pilot Sport 4
 • Pilot Super Sport

  Opona opracowana specjalnie dla seryjnie produkowanych samochodów sportowych oraz pojazdów tuningowanych, o ultrawysokich osiągach DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Pilot Super Sport
 • Pilot Sport 4 S

  Prawdziwa pasja. Wyjątkowe emocje. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Pilot Sport 4 S NOWOŚĆ
 • Pilot Sport Cup 2

  Ponad 50% więcej okrążeń z jeszcze większą prędkością(1), dzięki technologiom opracowanym dla wyścigów wytrzymałościowych DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato Tor wyścigowy

  Pilot Sport Cup 2
 • Energy E-V

  Pierwsza gama opon MICHELIN przeznaczona wyłącznie do pojazdów elektrycznych. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Energy E-V
Loader

USŁUGI