Track days

TRACK DAYS 2023: MICHELIN I JAZDA PO TORZE, NIESŁABNĄCA PASJA

Porady i wskazówki: opony do samochodów osobowych, SUV i dostawczych

Jesteś sporadycznym gościem na torze czy spragnionym adrenaliny maniakiem wysokich obrotów? Michelin jest do twojej dyspozycji podczas dni spędzonych na torze wyścigowym. Z nami możesz oddawać się swojej pasji na torze na oponach, które łączą bezpieczeństwo z osiągami. Baw się dobrze na torze!

Track days, czyli czym są dni na torze?

Są to organizowane przez miłośników motoryzacji lub automobilkluby spotkania na torach wyścigowych. Dołącz do nich ze swoim ulubionym autem i przetestuj opony Michelin na torze wyścigowym. Oprócz niezapomnianych wrażeń z toru, podczas tych imprez dowiesz się nie tylko, jak przygotować samochód do sportowej jazdy czy jak dobierać ciśnienie w oponach na tor, ale także otrzymasz garść porad i zaleceń od naszych ekspertów, który będą ci tego dnia towarzyszyć na torze.

Zaangażowanie na najwyższym poziomie

Już od ponad 40 lat Michelin jest jednym z graczy niezwykle mocno zaangażowanych w wyścigi samochodowe i motocyklowe, w których opony odgrywają kluczową rolę. Właśnie dlatego tak ważne dla marki jest zaangażowanie w imprezy takie jak MotoGPTM, 24h Le Mans czy WEC, gdzie Michelin wyposaża w opony pojazdy o najwyższych osiągach prowadzone przez najbardziej utalentowanych i utytułowanych kierowców wyścigowych. Dowodem nieustającego zaangażowania Michelin są nie tylko nasze osiągnięcia i liczne zwycięstwa, ale także jakość wnoszonych przez koncern innowacji technologicznych w sportach motorowych. Dzięki zaufaniu, jakim wybitni kierowcy wyścigowi obdarzają Michelin i naszą ekipę techniczną nieprzerwanie gromadzimy nowe doświadczenia, które przekuwamy w produkty oferowane miłośnikom sportów motorowych.

W trosce o miłośników sportów motorowych

Michelin ma w swoim arsenale kilka gam opon o wysokich osiągach, których użytkownicy przeżyją pełen wrażeń dzień na torze i pobiją swoje rekordy okrążeń w całkowitym bezpieczeństwie. W ofercie Michelin znajdziemy opony do wszystkich typów pojazdów, samochodów i motocykli na drogę i na tor wyścigowy.

Motocykle:

Gama opon MICHELIN Power pokrywa wszystkie rodzaje motocykli i wszystkie możliwe warunki ich użytkowania. MICHELIN Power GP to niezwykle uniwersalna opona zapewniająca optymalne prowadzenie zarówno na drodze, jak i na torze. Jeśli jednak potrzebujesz opony zaprojektowanej specjalnie na tor, ale dopuszczonej również do ruchu drogowego, to MICHELIN Power Cup 2 będzie najlepszym wyborem. MICHELIN Power Slick² to z kolei opona wyłącznie na tor, która zapewnia maksymalną przyczepność i osiągi na niezmiennym poziomie przez cały dzień zmagań wyścigowych. Dla najbardziej wymagających zawodników stworzyliśmy oponę MICHELIN Power Performance, na której utrzymają zwycięskie tempo z okrążenia na okrążenie.

Track days on your motorbike with MICHELIN tyres

Samochody:

Czerpiąc z bogatego doświadczenia zdobywanego w najbardziej prestiżowych wyścigach, Michelin opracował gamę MICHELIN Pilot Sport, która zapewnia długotrwałe osiągi na drodze i na torze. Jeździsz głównie po drogach, ale czasem wypadasz poszaleć na torze? To z pewnością docenisz stabilność opony MICHELIN Pilot Sport 4 S i znakomitą kontrolę toru jazdy, jaką ta opona oferuje. Kierowcy, którzy chcą połączyć prędkość, powtarzalność czasów okrążeń i wytrzymałość na suchej nawierzchni wybiorą MICHELIN Pilot Sport Cup 2, oponę typu semi-slick dopuszczoną do jazdy po drogach publicznych. I wreszcie dla tych, którzy chcą pobijać czasy okrążeń mamy oponę MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R zapewniającą ekstremalną przyczepność poprzeczną na suchej nawierzchni i znakomitą precyzję toru jazdy (1). Właśnie to robi kolosalną różnicę i zapewnia przewagę na torze.

Track days at the wheel of your car with MICHELIN tyres

Do zobaczenia na torze, gdzie przetestujesz opony Michelin i wybierzesz najlepszą ciebie i twojego samochodu!

Przygotuj się dobrze na dni na torze

Jakie nawyki trzeba w sobie wyrobić, aby w maksymalnym bezpieczeństwie wykorzystać dzień na torze? Sprawdź stan i zużycie opon, warunki na torze, dostosuj ciśnienie w zimnych oponach, upewnij się, że masz właściwe ciśnienie w rozgrzanych oponach, sprawdź stan felg i obecność kapturków na zaworach. Każdy wyjazd na tor powinien poprzedzać właśnie ten rytuał. Gotowy na nowy rekord okrążenia na torze?

 

Oraz nasze wskazówki i porady dotyczące samochodów

Wszystkie opony MICHELIN są projektowane tak, aby zapewniać maksymalną przyczepność do całkowitego zużycia.

(1) - Czas okrążenia - Na podstawie wewnętrznego badania przeprowadzonego przez Michelin na torze w Nardo w styczniu 2018 r. na oponach w rozmiarze 265/35-20 na przedniej osi i 325/30-21 na tylnej osi Porsche 911 GT2 RS. Czas okrążenia krótszy o 2,9 s od najlepszego czasu MICHELIN Pilot Sport Cup 2. Całkowita długość toru: 6277 m.

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny