Auto Background conseil conduite hiver route winter Tips and Advice

Kompletne koła z oponami zimowymi

Przygotuj samochód na zimę, montując w nim kompletne koła z oponami zimowymi.
Gdy temperatura zacznie spadać poniżej 7 stopni, Michelin zaleca wymianę opon letnich na gotowe zestawy opon zimowych zamontowanych na felgach.
Takie opon zimowe w pakietach, czyli całe „koła zimowe” składają się z gotowego zestawu opon zimowych zamontowanych na felgach. To naprawdę opłacalna inwestycja.
Dowiedz się więcej, dlaczego Michelin zaleca kupno całych kół na oponach zimowych.

Auto Picto pack pneu jantes winter Tips and Advice

pack pneu jantes winter

Istnieje również możliwość montażu opon zimowych z indeksem prędkości niższym od indeksu opon z oryginalnego wyposażenia.
Oponę letnią 205/55 R16 91V (maksymalna prędkość: 240 km/h) można na przykład zastąpić oponą zimową w rozmiarze 205/55 R16 91H (maksymalna prędkość: 210 km/h) lub 205/55 R16 91T (maksymalna prędkość: 190 km/h).
Wybór opon z niższym indeksem prędkości wiąże się na ogół z niższym wydatkiem. Decydując się na takie rozwiązanie, warto na desce rozdzielczej umieścić naklejkę przypominającą o ograniczeniu prędkości.

Z czego dokładnie składa się komplet felga + opona zimowa?

Taki komplet składa się z opon zamontowanych na felgach (stalowych lub aluminiowych, wybranych przez użytkownika). Gotowym kołem zimowym można szybko wymienić całe koło letnie bez konieczności demontażu kół i przekładania samego ogumienia. Takie rozwiązanie pozwala szybko i niewielkim nakładem sił przygotować pojazd na sezon zimowy.

Koszt pakietu można obniżyć, wybierając opony o średnicy osadzenia zgodnej ze specyfikacją pojazdu, ale o niższym boku od opon letnich. Opony zimowe są zazwyczaj droższe od opon letnich, zatem wybierając mniejsze opony, można zmniejszyć wydatek.

Przykładowo, na VW Golf 7 homologację posiada 6 rozmiarów opon:

195/65 R15 91T - 205/55 R16 91H - 205/50 R17 93V - 225/45 R17 91V - 225/40 R18 92Y

225/35 R19 88Y

Zatem niezależnie od standardowego wyposażenia samochodu, przy wyborze pakietu można wybrać jeden z sześciu rozmiarów opon zimowych.

Auto Background Bibendum Hiver Tips and Advice

bras bib hiver

Dlaczego warto wybrać opony zimowe w pakiecie z felgą?

Zakup całych kół eliminuje konieczność wizyty w serwisie w celu wymiany ogumienia, a gotowe koła z oponami zimowymi są już wyważone. Jedyne, co musimy zrobić po zakupie to odkręcić koła z oponami letnimi i przykręcić koła z oponami zimowymi.

Jeśli wymiana opony z przebitą oponą nie stanowi dla Ciebie problemu, to poradzisz sobie również z montażem kompletu 4 kół zimowych!

Koniec z umawianiem wizyt w serwisie w sezonowym szczycie. Koła zimowe to inwestycja, dzięki której w dłuższym rozrachunku zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Porady Michelin, jak na spokojnie cieszyć się zimą

Decyzja o zakupie całych kół z oponami zimowymi to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także sposób na uniknięcie stresu związanego z wymianą samego ogumienia. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Teraz masz możliwość personalizacji swoich nowych kół!

Auto Picto Bibendum - Reflexion Tips and Advice

eb002316

Gdzie mogę kupić opony zimowe na felgach?

Zestawy kół z oponami zimowymi znajdziemy w ofercie większości internetowych sklepów oponiarskich. Aby zapoznać się z ofertą całych kół zimowych, wejdź na stronę [wstawić adres strony sklepu] lub poszukaj u innych sprzedawców. Jako adres dostawy możemy wskazać adres zamieszkania lub wybrać opcję dostawy zamówionych produktów do autoryzowanego warsztatu partnerskiego. W ten sposób możemy sami na spokojnie zamontować nowe koła zimowe lub pozbyć się kłopotu i powierzyć usługę specjalistom. Komplety opon zimowych na felgach znajdziemy także w ofercie Euromaster. Ta dobrze znana europejskim kierowcom rozległa, działająca na terenie całej Europy sieć serwisów samochodowych posiada w sprzedaży najlepsze opony marki MICHELIN. Specjaliści z Euromaster pomogą w doborze najlepszego pakietu do naszego pojazdu. Montaż wyważonych kół można zlecić profesjonalistom z Euromaster, którzy szybko i sprawnie przygotują nasz samochód do sezonu zimowego.

Ile kosztują opony zimowe w komplecie z felgami?

Zakup całych kół z oponami zimowymi może początkowo wydawać się sporym wydatkiem, ale na dłuższą metę jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Cena będzie zależeć również od rozmiaru i modelu felgi. Podstawowy model felgi stalowej kosztuje ok. 200 złotych, natomiast ceny felg aluminiowych rozpoczynają się od ok. 300 złotych. Warto wybrać produkt, który posłuży nam przez dłuższy czas albo potraktować zakup jako inwestycję, która podniesie wartość pojazdu podczas jego sprzedaży. Ceny opon wahają się od ok. 200 złotych w wersji podstawowej do ponad 1000 złotych za oponę klasy premium. Podobnie jak w przypadku felg, cena opon rośnie wraz z rozmiarem. Koszt produktów można obliczyć, korzystając z kalkulatorów dostępnych na stronach sprzedawców.

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny
IE
firefox 66+
chrome 72+
edge 17+
safari 12+
opera 58+