Auto Background reglementation Tips and Advice

Najlepiej oceniane opony:
Rok 2019, podobnie jak lata poprzednie, upłynął w Michelin pod znakiem nagród i wyróżnień

Michelin ma innowacyjność w genach. Przyjęta przez Grupę Michelin strategia oparta na nieprzerwanym poszukiwaniu innowacji pozwala Michelin wyjść do klienta z ofertą, która najlepiej zaspokoi jego oczekiwania w perspektywie długoterminowej. Od 130 lat Michelin proponuje kolejne rozwiązania na rzecz usprawnienia mobilności, oferując swoim klientom opony i usługi, które trafią w jego prawdziwe potrzeby. Opony Michelin regularnie biorą udział w testach przeprowadzanych przez niezależne magazyny motoryzacyjne z całego świata, na podstawie których, powstają następnie rankingi najlepszych opon w różnych kategoriach.
Poniżej wyniki tylko niektórych testów porównawczych opon:

Auto Edito pn002578 Tips and Advice

Najczęściej testowane parametry osiągów opon:

  • Osiągi na nawierzchni suchej: hamowanie i kierowalność pojazdu
  • Osiągi na nawierzchni mokrej: hamowanie, kierowalność, przyczepność na zakrętach, odporność na aquaplaning
  • Zużycie paliwa
  • Komfort: poziom głośności hałasu toczenia i komfort jazdy


Opony zimowe i całoroczne testuje się dodatkowo na śniegu i gołoledzi pod kątem mobilności, hamowania, zachowania pojazdu oraz trakcji na zakrętach

Za kierownicą pojazdów wyposażonych w testowane opony zasiadają profesjonalni kierowcy testowi, a w trosce o ich bezpieczeństwo testy odbywają na zamkniętych torach.

Warto zauważyć, że na chwilę obecną niemal wszystkie testy przeprowadzane się wyłącznie na oponach nowych. Bardzo nieliczne testy przeprowadza się na oponach, które osiągnęły dopuszczalny poziom zużycia i zaledwie garstka organizacji ocenia żywotność opon.

Niezależne testy: gwarancja jakości rankingów najlepszych opon dostępnych na rynku

Każdego roku niezależne magazyny motoryzacyjne (m.in. Autobild, Argus, AutoExpress), automobilkluby (m.in. ADAC, TCS, OAMTC) oraz stowarzyszenia konsumenckie (m.in. Que Choisir, Which) publikują wyniki testów przeprowadzanych na oponach różnych marek i typów.

Testerzy porównują osiągi opon różnych marek w poszczególnych kategoriach (np. sportowe, turystyczne, eko, terenowe) i na różne pory roku (letnie, zimowe, całoroczne). Następnie, na podstawie wyników testów sporządzają rankingi testowanych opon. Aby wyniki były wartościowe dla jak największej rzeszy konsumentów, na początku wybiera się najbardziej popularny pojazd i rozmiar opony, na których następnie przeprowadza się wszystkie testy.

Organizacje testujące są całkowicie niezależne od producentów, co gwarantuje, że rankingi i porównania opon są obiektywne i bezstronne.

 

Nr 1 Michelin = Najlepszy producent roku pod względem bezpieczeństwa opon najlepiej ocenianych w roku 2019

MICHELIN, nr 1 pod względem drogi hamowania opon letnich w roku 2019

(przetestowano 3 gamy opon całorocznych i opon letnich marki MICHELIN)

Marka MICHELIN wybrana „Najlepszym producentem roku pod względem bezpieczeństwa” w 5 konkurencjach, w których przetestowano 107 różnych opon w zakresie drogi hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. W testach uczestniczyły zarówno opony letnie, jak i całoroczne.

Auto Picto Auto Bild - Été 2019 - Award Tips and Advice

Nr 2 w kategorii opon całorocznych: MICHELIN CrossClimate SUV

(235/55R19) 05/2019

  • „Opona niezwykle wszechstronna, z silną, dynamiczną trakcją na suchej drodze”
  • „Bezpieczna na śniegu i mokrej drodze”
  • „Obniża zużycie paliwa”

Nr 1 w kategorii opon sportowych: MICHELIN Pilot Sport 4

(225/45R17) 02/2019

  • „Podnosi poprzeczkę pod względem zachowania pojazdu podczas jazdy”
  • „Znakomita trakcja i przyczepność na nawierzchni suchej i mokrej”
  • „Znakomity przebieg”
Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny