Auto Background conseil conduite hiver route winter Tips and Advice

Czy naprawdę można jeździć na oponach całorocznych przez cały rok?

Opony całoroczne, zwane również oponami 4-sezonowymi czy też oponami na każdą pogodę, to opony, które mają za zadanie sprostać każdemu wyzwaniu na drodze.

Auto Background 4 seasons aerial view Tips and Advice

Czym dokładnie są opony całoroczne?

Opony całoroczne to opony hybrydowe, na których można jeździć zarówno w lecie, jak i w zimie.

Opony całoroczne łączą w sobie technologie stosowane w oponach zimowych i letnich, zapewniając bezpieczeństwo na drodze suchej, mokrej, a nawet na śniegu przez cały rok.

Mimo iż coraz więcej europejskich kierowców jeździ zimą na oponach letnich, to nie jest to zalecana praktyka. Opony całoroczne są o wiele lepszą alternatywą, ponieważ zapewniają większe bezpieczeństwo, kierowalność i przyczepność w trudnych warunkach drogowych.

Dla wszystkich, którzy przywykli do sezonowej zmiany opon, przejście na opony całoroczne będzie niezwykle wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu zaoszczędzą trochę czasu!

Opony całoroczne - Czy to odpowiednia alternatywa dla opon zimowych?

Opony całoroczne zapewniają dobre osiągi w temperaturze od -10°C do +30°C.

W bieżnikach tych uniwersalnych opon znajdziemy rowki podobne do rowków z bieżników opon zimowych, dzięki którym opony całoroczne zapewniają dobre prowadzenie pojazdu nawet mokrej nawierzchni.

Jeśli mieszkasz w regionie, gdzie zimy są stosunkowo łagodne, a opady śniegu sporadyczne, to dobrą alternatywą zapewniającą cichą i łagodną jazdę mogą być opony całoroczne. Opon całorocznych nie trzeba zmieniać co pół roku, dzięki czemu oszczędzamy czas i energię.

Opony zimowe to wciąż opony niezastąpione w ekstremalnych warunkach drogowych, takich jak głęboki śnieg lub lód.

Auto Picto fiche1 plages util opt Tips and Advice

Gama opon Michelin CrossClimate: co to za opony?

Opony całoroczne na europejskie drogi można rozpoznać po rowkach podobnych do rowków w bieżnikach typowych opon zimowych.

Opony zimowe, mimo iż pozostają najlepszym wyborem do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych, to nie będą tak efektywne latem, zwłaszcza w zakresie zużycia paliwa czy drogi hamowania na nawierzchni suchej i mokrej.

Dzięki połączeniu w oponie technologii stosowanych w oponach letnich i zimowych, gama opon MICHELIN CrossClimate wyróżnia się spośród innych opon całorocznych oferując osiągi w każdym klimacie. Gama CrossClimate może być wyposażeniem wszystkich typów pojazdów, począwszy od małych samochodów miejskich poprzez sedany, a na pojazdach 4x4 i samochodach dostawczych kończąc.

Więcej o gamie MICHELIN CrossClimate na stronach produktów.

Auto Edito pn002841 Tips and Advice
Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny