OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

AKTUALNOŚCI I KOMUNIKATY PRASOWE

MICHELIN Primacy 4 – dzięki innowacyjnej technologii bezpieczna do zużycia bieżnika

MICHELIN Primacy 4 – dzięki innowacyjnej technologii bezpieczna do zużycia bieżnika

Na rynek trafia nowa letnia opona osobowa MICHELIN Primacy 4, która dzięki innowacyjnej konstrukcji zapewnia krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni aż do zużycia bieżnika do wysokości 2 mm. Nowa opona Michelin ma także oznaczenia ułatwiające kontrolowanie poziomu zużycia ogumienia. Z badań DEKRY wynika, że MICHELIN Primacy 4 cechuje trwałość większa o 18 tys. km od innych opon tego segmentu dostępnych na rynku.

Opona MICHELIN Primacy 4, która powstała po trzech latach prac konstrukcyjnych, zapewnia krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni, zarówno gdy jest nowa, jak i w trakcie użytkowania. Testy TUV SUD dowiodły, że droga hamowania opony nowej jest średnio o 0,9 m krótsza w porównaniu do opon konkurencyjnych marek w rozmiarze 205/55 R16 91V. Jeszcze lepsze wyniki odnotowano w trakcie użytkowania. Opona o głębokości bieżnika 2 mm hamuje o 2,8 m krócej od średniej wyników opon konkurentów (1)(2).

Ten efekt udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu w mieszance gumowej elastomerów najnowszej generacji oraz optymalizacji konstrukcji bieżnika. Rowki bieżnika MICHELIN Primacy 4 są w przekroju bardziej prostokątne od tradycyjnych o stożkowatym kształcie. Dzięki temu przestrzeń do odprowadzania wody zwiększyła się o 22 proc., co nawet przy 2-milimetrowym bieżniku podnosi jej odporność na aquaplaning.

Ponadto z testów DEKRY wynika, że trwałość MICHELIN Primacy 4 jest większa - średnio o 18 000 kilometrów (3)- od trwałości badanych opon bezpośrednich konkurentów. Dodatkowo w nowej oponie ułatwiono odczyt poziomu zużycia bieżnika, ponieważ oprócz tradycyjnych wskaźników na barkach zastosowano dodatkowe oznaczenia na dnie rowków. Dzięki nim kierowcy mogą łatwo i szybko określić poziom zużycia ogumienia.

MICHELIN Primacy 4, która trafiła właśnie do sprzedaży, jest dostępna w 57 rozmiarach - od 205/55/R16 do 255/40/R18:

  • 17 rozmiarów opon 16"
  • 30 rozmiarów opon 17"
  • 10 rozmiarów opon 18"

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności - są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 111 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

www.michelin.pl

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska

tel.: 691 117 472

e-mail: ewa.konopka@pl.michelin.com

 

Aleksandra Majchrzak, Weber Shandwick

tel.: 691 745 293

e-mail: aleksandra.majchrzak@webershandwick.pl

 

Michał Pełczyński, Weber Shandwick

tel.: 691 745 292

e-mail: michal.pelczynski@webershandwick.pl1) Opona MICHELIN PRIMACY 4 205/55 R16 91V zarówno nowa, jak i zużyta do 2 mm głębokości bieżnika przewyższa osiągi określone progiem przyczepności na mokro wg regulaminu nr 117 EKG ONZ.

2) Test hamowania na mokrej nawierzchni od prędkości 80 km/h do 20 km/h przeprowadzony przez TÜV SÜD na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych na VW Golf 7. Porównywane opony: MICHELIN Primacy 4, BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO, CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5, DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE, PIRELLI CINTURAT0 P7 BLUE.

3) Test przeprowadzony przez Centrum Testów DEKRA na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych na VW Golf 7. Porównywane opony: MICHELIN Primacy 4, BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO, CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5, DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE, PIRELLI CINTURAT0 P7 BLUE. Test trwałości w przeciętnych warunkach rzeczywistego użytkowania (D50) na dystansie 10 000 km z przewidywaną trwałością do zużycia bieżnika do 1,6 mm.

 

Michelins mission är att bidra till att förbättra hållbara transporter genom att utveckla, tillverka och sälja däck till alla typer av fordon. Michelin publicerar också rese-, hotell- och restaurangguider och kartor samt elektroniska resetjänster på ViaMichelin.com. Michelins huvudkontor ligger i Clermont-Ferrand i Frankrike. Michelin sysselsätter 115 000 människor i mer än 170 länder, varav ca 300 i Norden. För mer information besök gärna vår hemsida www.michelin.com eller www.michelin.se

Kontakt dla Mediów

Related Title

Konopka Ewa

Rzecznik Prasowy

ewa.konopka@pl.michelin.com

Opublikowane Artykuły

  • Popularne
  • Najnowsze