OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

AKTUALNOŚCI I KOMUNIKATY PRASOWE

VISION – premiera pierwszej opony Michelin z recyklingu

VISION – premiera pierwszej opony Michelin z recyklingu

Firma Michelin zaprezentowała swoją pierwszą oponę z recyklingu podczas rozpoczynającego się w Kanadzie światowego szczytu na rzecz zrównoważonej mobilności Movin’On. Opona pod nazwą VISION powstaje z biodegradowalnych materiałów, do produkcji którego wykorzystano odpadki, takie jak papier, plastik, puszki, zużyte części elektroniczne i resztki żywnościowe.

VISION to opona wydrukowana w technologii 3D, dzięki czemu użytkownik może sam określić jej parametry, takie jak chociażby głębokość bieżnika. Produkowana jest ona z biodegradowalnych materiałów pochodzących z recyklingu.

VISION nie wymaga pompowania dzięki swojej wewnętrznej pęcherzykowej konstrukcji. Dodatkowo opona została wyposażona w sensory, co pozwala na komunikowanie się z kierowcą za pomocą aplikacji na smartfona.

Movin'On to cykliczne wydarzenie poświęcone zrównoważonej mobilności, które w latach ubiegłych odbywało się pod nazwą Michelin Challenge Bibendum. W tym roku głównym tematem szczytu będzie inteligentna mobilność miejska. W Movin'On udział bierze około 3 000 uczestników reprezentujących 35 krajów oraz kilkanaście miejskich samorządów lokalnych.

Program imprezy obejmuje prezentacje, warsztaty oraz pokazy rozwiązań dotyczących mobilności. Wystąpią między innymi Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin Jean-Dominique Senard, Bertrand Piccard, twórca i pilot Solar Impulse 2, prezydent miasta Montrealu Denis Coderre, a także prezes Międzynarodowej Federacji Samochodowej Jean Todt. Konferencji partnerują m.in. BMW, Bombardier, Delta Airlines czy Thalès.

Movin'On by Michelin to światowy szczyt na rzecz zrównoważonej mobilności, który w tym roku odbywa się w dniach 13-15 czerwca.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności - są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 111 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

www.michelin.pl

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska

tel.: 691 117 472

e-mail: ewa.konopka@pl.michelin.com

 

Aleksandra Majchrzak, Weber Shandwick

tel.: 691 745 293

e-mail: aleksandra.majchrzak@webershandwick.pl

 

Michał Pełczyński, Weber Shandwick

tel.: 691 745 292

e-mail: michal.pelczynski@webershandwick.pl

 


Kontakt dla Mediów

Related Title

Konopka Ewa

Rzecznik Prasowy

ewa.konopka@pl.michelin.com

Opublikowane Artykuły

  • Popularne
  • Najnowsze