OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

AKTUALNOŚCI I KOMUNIKATY PRASOWE

Opona motocyklowa MICHELIN Scorcher

Opona motocyklowa MICHELIN Scorcher

Firma Michelin opracowała oponę do wybranych motocykli Harley-Davidson z nowej linii Softail MICHELIN Scorcher znajdzie się na wyposażeniu modeli Fat Boy, Low Rider, Breakout, które premierowo zaprezentowano w połowie sierpnia.

Opony MICHELIN Scorcher będą elementem oryginalnego wyposażenia wybranych modeli motocykli Harley-Davidson z linii Softail planowanej na 2018 rok. Mieszanka gumy bieżnika zapewnia oponie bardzo dobrą przyczepność przy niskich temperaturach, jak również na mokrej i wilgotnej nawierzchni, a także wyższą żywotność. Ogumienie przygotowano w dwóch wersjach:

- MICHELIN Scorcher 31 wpisuje się w stylistykę klasycznych krążowników szos;

- MICHELIN Scorcher 11 podkreśla sportowy wygląd motocykla.

Inżynierowie Michelin i Harley-Davidson przez dwa lata pracowali wspólnie nad stworzeniem opony MICHELIN Scorcher, a następnie jej finalnym dopasowaniem do określonych specyfikacji technicznych motocykli.

Jedną z nich było przygotowanie niedostępnych na rynku rozmiarów, jak to miało miejsce w przypadku modelu Fat Boy, w którym na przód montowana jest opona 160/60R18, a na tył 240/40R18 dla pewnego prowadzenia i wyjątkowej przyjemności z jazdy. Dodatkowo w oponach zastosowano włókno aramidowe (oprócz rozmiaru 110/90B19), które zapewnia niższą wagę, większą stabilność i niezmienne osiągi przy dużych prędkościach.

Dostępne rozmiary:

 

 

Opony MICHELIN Scorcher będą dostępne w sieci sprzedaży Harley-Davidson oraz u wybranych dilerów.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności - są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 111 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

http://www.michelin.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska

tel.: 691 117 472

e-mail: ewa.konopka@pl.michelin.com

 

Aleksandra Majchrzak, Weber Shandwick

tel.: 691 745 293

e-mail: aleksandra.majchrzak@webershandwick.pl

 

Michał Pełczyński, Weber Shandwick

tel.: 691 745 292

e-mail: michal.pelczynski@webershandwick.pl


 

Kontakt dla Mediów

Related Title

Konopka Ewa

Rzecznik Prasowy

ewa.konopka@pl.michelin.com

Opublikowane Artykuły

  • Popularne
  • Najnowsze