OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

AKTUALNOŚCI I KOMUNIKATY PRASOWE

Odbierz kask i startuj bezpiecznie w Michelin Junior Bike

Odbierz kask i startuj bezpiecznie w Michelin Junior Bike

W najbliższą niedzielę 17 czerwca w Olsztynie odbędzie się wielki rajd rowerowy dla dzieci – Michelin Junior Bike. Na młodych rowerzystów w wieku 6-10 lat, którzy wezmą udział w imprezie, czeka ponad tysiąc kasków rowerowych. Warunkiem otrzymania kasku jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.juniorbike.michelin.pl. Pierwsze starty zaplanowano na godz. 11:00.

Rajd rowerowy Michelin Junior Bike to impreza propagująca korzystanie z kasków rowerowych i ucząca najmłodszych rowerzystów zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Z badań opublikowanych w Stanach Zjednoczonych wynika, że właściwie dopasowane kaski rowerowe są w stanie zmniejszyć prawdopodobieństwo urazu głowy i mózgu od 63% do 88%. W Polsce nie ma obowiązku używania kasków rowerowych przez dzieci. Nakaz ten obowiązuje natomiast już w wielu innych krajach, takich jak m.in. Czechy, Słowacja, Szwecja, Słowenia, Estonia, Portugalia, Austria, Finlandia, Islandia i Izrael.

 

W niedzielnej imprezie Michelin Junior Bike dzieci wystartują w pięciu grupach wiekowych (6-10 lat), a każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma kask od Michelin, który chroni przed urazami głowy stanowiącymi największe zagrożenie dla życia rowerzystów.

 

Oprócz rajdu rowerowego na uczestników zmagań i ich kibiców czeka wiele atrakcji towarzyszących. W godzinach 10:00-17:30 pod halą Urania w Olsztynie dostępne będą m.in.: miasteczko ruchu drogowego, pokazy bezpiecznej jazdy, dmuchańce i zabawy piknikowe oraz animacje i konkursy dla dzieci. Przez czas trwania rajdu na terenie będzie działał serwis rowerowy z profesjonalną obsługą.

 

Rejestracja i więcej informacji na www.juniorbike.michelin.pl

 

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności - są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 100 tys. osób i jest obecna w 171 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

www.michelin.pl

 

Dodatkowych informacji udzielają:

 

Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska

tel.: 691 117 472

e-mail: ewa.konopka@pl.michelin.com

 

Iwona Zimmer, Event Manager

tel.: 601 645 993

e-mail: iwona.zimmer@michelin.com

 

Aleksandra Majchrzak, Weber Shandwick

tel.: 691 745 293

e-mail: aleksandra.majchrzak@webershandwick.pl


Kontakt dla Mediów

Related Title

Konopka Ewa

Rzecznik Prasowy

ewa.konopka@pl.michelin.com

Opublikowane Artykuły

  • Popularne
  • Najnowsze