OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

AKTUALNOŚCI I KOMUNIKATY PRASOWE

Poznań Motor Show 2019

Poznań Motor Show 2019

Podczas Poznań Motor Show firma Michelin zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce innowacyjną oponę sportową MICHELIN Pilot Sport 4 SUV zaprojektowaną do SUV-ów o wysokich osiągach oraz oponę MICHELIN Pilot Sport Cup2 R stworzoną z myślą o kierowcach lubiących sportową jazdę i rywalizację na torach wyścigowych, która choć przeznaczona do aut o ultrawysokich osiągach, jest jednocześnie homologowana do użytku na drogach publicznych. Nowe opony podczas spotkania dla mediów przedstawi kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Opona MICHELIN Pilot Sport 4 SUV zostanie pokazana na Mercedesie GLC, a MICHELIN Pilot Sport Cup2 R na Porsche GT3 RS. Początek spotkania prasowego w czwartek 28 marca o godz. 14:00 na stoisku Michelin w hali nr 5.

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV to sportowa opona do pojazdów o wyższym środku ciężkości i większej masie niż w typowych samochodach sportowych, która poradzi sobie z dużymi siłami odśrodkowymi i poprzecznymi. Opona zaprojektowana we współpracy z czołowymi producentami samochodów zmieni sposób postrzegania ogumienia o wysokich osiągach do pojazdów SUV klasy premium i sport. MICHELIN Pilot Sport 4 SUV zapewnia przyjemność prowadzenia sportowego SUV-a przy zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Oponę cechuje też większa trwałość w porównaniu do produktów konkurentów. Michelin udało się połączyć wszystkie te cechy, wykorzystując technologie opon stosowane w sportach motorowych.

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV będzie dostępna w 53 rozmiarach od 17 do 23  cali. Opona otrzymała już pierwsze homologacje m.in. do Volvo, Jaguara, Mercedesa i Land Rovera.

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV

Asymetryczny wzór bieżnika

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV

Nowa opona MICHELIN Pilot Sport 4 SUV charakteryzuje się bardzo dużą przyczepnością dzięki zastosowaniu asymetrycznego wzoru bieżnika: zewnętrzna część została zaprojektowana do jazdy po suchej nawierzchni, zaś wewnętrzna część – do jazdy po mokrej drodze. W oponie  wykorzystano nową mieszankę z innowacyjnymi elastomerami* (funkcjonalnymi i hybrydowymi) oraz drobną krzemionką. Rowki zaprojektowano z myślą o uzyskaniu większej sztywności bieżnika i poprawie przyczepności bocznej. Dodatkowo aby podnieść precyzję prowadzenia, w bieżniku zastosowano technologię Dynamic Response oraz pas ze wzmocnieniem hybrydowym wykonanym z aramidu i nylonu.

Opona o wysokiej trwałości

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV charakteryzuje się również wysoką trwałością dzięki sztywnym klockom bieżnika oraz dwuwarstwowej osnowie o dużej gęstości, która zmniejsza elastyczność opony.

Premium Touch Design – atrakcyjny wygląd pojazdów SUV

W MICHELIN Pilot Sport 4 SUV bok opony wykonano w technologii Michelin Premium Touch, która zapewnia wysoki kontrast logotypu i oznaczeń oraz aksamitne wykończenie. Większość luksusowych i sportowych samochodów SUV ma felgi aluminiowe o dużej średnicy, dlatego opony MICHELIN Pilot Sport 4 SUV posiadają ochronny rant zabezpieczający przed przypadkowym uszkodzeniem felg.

Numer 1 w niezależnych testach

Choć opona MICHELIN Pilot Sport 4 SUV dopiero wchodzi na rynek, zyskała już pierwsze miejsce w swojej kategorii. W testach przeprowadzonych przez niezależne organizacje TÜV SÜD i DEKRA model MICHELIN Pilot Sport 4 SUV wyprzedził sześciu swoich konkurentów pod względem kilku kluczowych osiągów – między innymi w  testach hamowania na suchej (1) i mokrej (2) nawierzchni. Testy wykazały, że na suchych nawierzchniach opona Michelin hamuje o 1,8 metra (1) krócej niż średni wynik opon konkurencyjnych, zaś na mokrych – o 3,15 metra (2) krócej. Na mokrym torze o długości 1050 metrów opona MICHELIN Pilot Sport 4 SUV jest o 2,88 sekundy (3) szybsza od średniego wyniku konkurentów. Nowy model Michelin wyprzedza swoich głównych konkurentów również pod względem długości użytkowania, pozwalając pokonać o 9100 km więcej (4) niż średnia wyników opon innych producentów.

 

(1) Test hamowania na suchej nawierzchni (100 km/h – 0 km/h) przeprowadzony przez  TÜV-SÜD na zlecenie Michelin we wrześniu 2018 r. na oponach w rozmiarze 235/60 R 18 107W zamontowanych na samochodzie Audi Q5 2.0 TDI.
(2) Test hamowania na mokrej nawierzchni (80 km/h – 20 km/h) przeprowadzony przez  TÜV-SÜD na zlecenie Michelin w sierpniu 2018 r. na oponach w rozmiarze W 235/60 R 18 107W zamontowanych na samochodzie Audi Q5 2.0 TDI.
(3) Test prowadzenia na mokrej nawierzchni na torze o długości 1050 m przeprowadzony przez TÜV-SÜD na zlecenie Michelin w sierpniu 2018 r. na oponach w rozmiarze 235/60 R 18 107W zamontowanych na samochodzie Audi Q5 2.0 TDI.
(4) Test przeprowadzony przez DEKRA TEST CENTER na zlecenie Michelin w okresie sierpień-wrzesień 2018 r. na oponach w rozmiarze 235/60R18 107W zamontowanych na samochodzie Hyundai Sante Fe CRDi. Podczas testu wszystkie modele opon pokonały ponad 10 000 km w ramach jazdy odwzorowującej normalne użytkowanie (D50), a szacowana trwałość jest oparta na prognozie zużycia do wartości 1,6 mm.

MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R

MICHELIN Pilot Sport Cup2 R to  opona o ultrawysokich osiągach, która powstała z myślą o doświadczonych kierowcach rywalizujących na torach wyścigowych lub lubiących sportową jazdę.  Została opracowana we współpracy z najbardziej uznanymi producentami aut sportowych, takimi jak Porsche i uzyskała homologację do użytku na drogach publicznych. Sportowy charakter opony symbolizuje litera „R” będą skrótem angielskiego słowa racing (wyścigi).

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV

Rekordy prędkości

Technologie zastosowane w MICHELIN Pilot Sport Cup2 R zapewniają maksymalną przyczepność na suchych nawierzchniach, optymalne prowadzenie i precyzję kierowania, co przekłada się na krótszy czas pokonywanych okrążeń. Samochody Porsche GT2 RS i GT3 RS wyposażone w  MICHELIN Pilot Sport Cup2 R ustanowiły rekordy na legendarnej trasie Nordschleife toru Nürburgring. Takie rezultaty, osiągnięte po raz pierwszy przez opony dopuszczone do jazdy po drogach publicznych, były możliwe dzięki zastosowaniu mieszanki gumy wykorzystywanej w oponach do profesjonalnej jazdy po torze wyścigowym. Z testów Michelin wynika, że opona MICHELIN Pilot Sport Cup2 R jest szybsza o 0,5 sekundy na kilometrze od poprzedniego modelu MICHELIN Pilot Sport Cup2.

Innowacyjny wzór bieżnika

Nowy wzór bieżnika MICHELIN Pilot Sport Cup2 R został specjalnie przystosowany do jazdy na suchych nawierzchniach. Po jego zewnętrznej stronie jest mniej wgłębień i rowków, dzięki czemu większa powierzchnia opony styka się z podłożem, zapewniając lepszą przyczepność. Powierzchnia kontaktu opony z podłożem została powiększona o około 10 proc. w porównaniu do poprzedniego modelu Pilot Sport Cup2. W tym samym celu zostały również zwężone rowki w centralnej części opony, co podnosi jej sztywność, wytrzymałość na siły powstające podczas jazdy przy dużych prędkościach oraz poprawia precyzję prowadzenia.

Zaprojektowana z myślą o najszybszych autach

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV

MICHELIN Pilot Sport Cup2 R jest dostępna w sprzedaży u dystrybutorów opon, a także jako wyposażenie opcjonalne modeli Porsche 911 GT2 RS, Porsche 911 GT3 RS w rozmiarach 265/35 ZR20 (99Y) i 325/30 ZR21 (108Y). Planowane jest również homologowanie opony MICHELIN Pilot Sport Cup2 R w rozmiarze 245/35 ZR 20 (95Y) PS CUP2 R K1 (przód) oraz 305/30 ZR 20 (103Y) PS CUP2 R K1 (tył), jako opcjonalne wyposażenie Ferrari 488 Pista (symbol K1 oznacza, że opona została opracowana specjalnie dla Ferrari). Planowana  jest również homologacja MICHELIN Pilot Sport Cup 2R  jako oryginalnego wyposażenia Mercedes-AMG i model AMG GT w rozmiarze 285/30 ZR19 (98Y) XL TL PS CUP 2 R MO1 MI (przód) i 335/25 ZR20 (103Y) XL TL PS CUP 2 R MO1 MI (tył).

 


Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 114 tys. osób i jest obecna w 171 krajach. Michelin ma 70 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.
www.michelin.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Ewa Konopka, rzecznik prasowa Michelin Polska
tel.: 691 117 472
e-mail: ewa.konopka@michelin.com

Aleksandra Majchrzak, Weber Shandwick
tel.: 691 745 293
e-mail: aleksandra.majchrzak@webershandwick.pl

Michał Pełczyński, Weber Shandwick
tel.: 691 745 292
e-mail: michal.pelczynski@webershandwick.pl

 

 

 

* Elastomer poprawia rozkład cząsteczek krzemionki wewnątrz mieszanki i wzmacnia jej działanie.

Materiały Prasowe

zdjęcia produktów

POBIERZ 6Mb

Kontakt dla Mediów

Related Title

Konopka Ewa

Rzecznik Prasowy

ewa.konopka@pl.michelin.com

Opublikowane Artykuły

  • Popularne
  • Najnowsze