OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

AKTUALNOŚCI I KOMUNIKATY PRASOWE

Wielki sprawdzian przed wyścigiem 24h Le Mans

Wielki sprawdzian przed wyścigiem 24h Le Mans

W niedzielę 9 czerwca 2013 roku, na dwa tygodnie przed wyścigiem 24h Le Mans, odbędzie się wielki sprawdzian dla kierowców startujących w imprezie. W tym roku na słynny wyścig trwający 24 godziny Michelin przygotował opony dopasowane specjalnie do potrzeb samochodów z wszystkich czterech kategorii.

W tym roku Michelin dla każdej z kategorii - LM P1, GTE Pro, LM P2, GTE AM - przygotował kilka typów opon, aby zaspokoić jak najszersze spektrum potrzeb zawodników.

Kategoria LM P1 PROTOTYPES

Dla tej kategorii zaawansowanych technologicznie samochodów Michelin przygotował opony 36/71-18 i 37/71-18 (odpowiednio na przód i tył):

  • Trzy rodzaje opon typu slick zaprojektowanych z różnych mieszanek gumy dla temperatur poniżej 20°C, temperatur 20°C - 35°C i powyżej 35°C
  • Oponę „Hybrid" typu slick dla różnorodnych warunków pogodowych
  • Dwa rodzaje opon na mokrą nawierzchnię używanych w zależności od intensywności deszczu

Opony Michelin w tej kategorii są w stanie przejechać ponad 600 km przy średniej prędkości ponad 220 km/ h.

Kategoria GTE PRO

Dla samochodów z tej kategorii Michelin przygotował opony 30/68-18 i 31/71-18 (odpowiednio na przód i tył). Kierowcy mogą wybierać spośród 5 rodzajów:

  • Trzy rodzaje opon typu slick zaprojektowanych z różnych mieszanek gumy dla temperatur poniżej 20°C, temperatur 20°C - 35°C i powyżej 35°C
  • Dwa rodzaje opon na mokrą nawierzchnię używanych w zależności od intensywności deszczu

Kategorie LM P2 PROTOTYPES i LMGTE AM

Dla pojazdów z kategorii LM P2 Michelin przygotował opony 30/65-18 na przód oraz 31/71-18 na tył. Z kolei kierowcy samochodów z kategorii GTE AM mogą wybierać spośród 30/65-18 i 30/68-18 na przód. Dla tych kategorii Michelin opracował opony charakteryzujące się większą trwałością.

We właściwym wyścigu 24h Le Mans, który odbędzie się 22-23 czerwca 2013 roku, na oponach Michelin wystartuje 36 samochodów. Na potrzeby imprezy producent dostarczy w sumie blisko 6 tys. opon. Przy tworzeniu jednej wyścigowej opony wykorzystywanych jest 150 różnych składników.


Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności - są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 18 różnych krajach. www.michelin.pl

Kontakt dla Mediów

Related Title

Konopka Ewa

Rzecznik Prasowy

ewa.konopka@pl.michelin.com

Opublikowane Artykuły

  • Popularne
  • Najnowsze