OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

PRZED ZAKUPEM

CITROËN i MICHELIN łączą siły, aby opracować samochód jeszcze bardziej przyjazny środowisku

Michelin 21 cze 2011

Premiera CITROËNA C4 miała miejsce w czerwcu 2010 r. Ekologiczne referencje pojazdu to po części zasługa opon MICHELIN.

CITROËN powziął decyzję o stworzeniu ekologicznego modelu samochodu. Zwieńczeniem prac jest nowy CITROËN C4, który swoją premierę miał w czerwcu 2010 r. Ekologiczne referencje pojazdu są po części zasługą jego opon – w tym zakresie CITROËN współpracował ściśle z MICHELIN. Dlaczego więc nowy CITROËN C4 jest jeszcze bardziej ekologiczny i jaki jest w tym udział opon?

„Zielone” materiały

Głównym celem, począwszy od fazy projektowania aż do wyprodukowania gotowego pojazdu, było zminimalizowanie jego wpływu na środowisko. W wyniku prac, pojazd składa się w 85% z materiałów nadających się do recyklingu. Trzydzieści części pojazdu, m.in. tylny zderzak, wewnętrzne poszycie drzwi i nadkola są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku.

Żaden pojazd nie zasługiwałby w pełni na miano ekologicznego bez ogumienia obniżającego zużycie paliwa, w tym przypadku o 6%. Dlatego też koncerny CITROËN i MICHELIN podjęły decyzję o współpracy. Na wyposażenie samochodu wybrano oponę MICHELIN ENERGY Saver, która obniża zużycie paliwa, a wraz z nim ilość emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Opony najnowszej generacji do samochodu najnowszej generacji

Opony zapewniają zrównoważenie osiągów pozwalające na obniżenie zużycia paliwa i emisji CO2 przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa i trwałości.

Partnerska współpraca dla osiągów


Ścisła współpraca między dwiema markami nie zakończyła się wraz ze stworzeniem nowego CITROËNA C4, ale trwa nadal. Wyniki przeprowadzanych analiz dowodzą, że dzięki „zielonym” oponom udało się dotychczas zaoszczędzić ponad 30 mln litrów paliwa, a do atmosfery nie trafiło blisko 72 000 ton dwutlenku węgla.

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE OPONY OSOBOWE MICHELIN

Zobacz rekomendację, wpisując dane pojazdu lub rozmiar opon i określając swoje potrzeby.

  • OSOBOWE
  • 4X4 / SUV
  • DOSTAWCZE - DO KAMPERÓW
Loader