OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

PRZEWODNIK KIEROWCY

Czym są opony całoroczne?

Michelin 05 paź 2016

Czym są opony całoroczne?

Jak sama nazwa wskazuje, na oponach całorocznych można jeździć przez cały rok, ale nie są one jedynym rozwiązaniem.

Czym charakteryzują się opony całoroczne?

Na oponach całorocznych można jeździć zarówno w lecie, jak i w zimie. Osiągi w takich obszarach jak hamowanie na suchej nawierzchni, oszczędność paliwa i trwałość sprawiają, że charakterystyka europejskich opon całorocznych jest bardziej zbliżona do opon zimowych niż opon letnich.

Letnia opona dopuszczona do użytku zimą

Michelin nie posiada w swojej ofercie opon całorocznych, ale opracował nowy typ opony dostosowanej do użytkowania w każdych warunkach pogodowych. Opona nazywa się MICHELIN CrossClimate i jest pierwszą w historii oponą letnią z certyfikatem do użytkowania w warunkach zimowych. Potwierdzeniem tego jest oznaczenie 3PMSF (3 Peak Mountain Snowflake, czyli trzy szczyty górskie i płatek śniegu) na boku opony.

Opona MICHELIN CrossClimate oferuje osiągi opon letnich w wyższych temperaturach oraz osiągi opon zimowych, w szczególności w zakresie przyspieszania i hamowania, w niższych temperaturach. Jest to najlepsze rozwiązanie dla kierowców, którzy podróżują w zmiennych warunkach pogodowych ze sporadycznymi opadami śniegu. MICHELIN CrossClimate posiada klasy B i C zużycia paliwa wg europejskich etykiet, podobnie jak większość opon letnich (które na ogół również posiadają klasę B lub C).

Ostatnia wskazówka przed podróżą

Dzięki innowacji Michelin nie musisz co sezon zmieniać opon letnich i zimowych, ani szukać miejsca na ich przechowywanie.


OSTATNIO CZYTANE ARTYKUŁY

Brak ostatnio czytanych artykułów

  • OSOBOWE
  • 4X4 / SUV
  • DOSTAWCZE - DO KAMPERÓW
Loader