OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

PRZEWODNIK KIEROWCY

Jak przechowywać opony zimowe?

Michelin 03 paź 2016

/content/learnShareArticles/przech.jpg

Przechowywanie opon zimowych we właściwy sposób zapobiegnie ich ewentualnym uszkodzeniom. Mamy dla ciebie kilka wskazówek dotyczących przechowywania opon zimowych.

Jak je przechowywać?

Nie należy przechowywać opon zimowych na zewnątrz i pozostawiać ich na nieużywanym pojeździe przez dłużej niż miesiąc, ponieważ może to prowadzić do ich uszkodzenia lub negatywnie wpływać na ich osiągi. Nieużywany samochód z oponami zimowymi należy ustawić na podpórkach lub po prostu zdemontować opony. Przy demontażu opon warto oznaczyć ich pozycję na pojeździe. Dzięki temu, następnej zimy, będziesz mógł zamienić je miejscami dla równomiernego zużycia. Przed odłożeniem opon do przechowania zaleca się ich oczyszczenie z błota, przemycie wodą i dokładne osuszenie, aby zapobiec korozji.

Gdzie je przechowywać?

Opony powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, źródeł ciepła (np. gorących rur), źródeł ozonu i generatorów elektrycznych. Wystawienie opon działanie tych czynników przez dłuższy czas może osłabić strukturę opony i mieszanek gumy, a w konsekwencji spowodować jej spękanie. Garaże, piwnice czy inne pomieszczenia gospodarcze zapewniają idealne warunki do przechowywania opon. Dodatkowo można się zaopatrzyć w specjalne worki do ich ochrony. Podłoże, na którym opony będą przechowywane musi być czyste, bez plam oleju, paliwa i innych substancji oddziałujących niszcząco na kauczuk. Jeśli jednak nie dysponujesz miejscem na opony, możesz skorzystać z usługi przechowania opon oferowanej przez serwisy i warsztaty samochodowe.

Jak najlepiej przechowywać opony?

W przypadku przechowywania opon przez okres dłuższy niż miesiąc, należy je ułożyć jedna na drugiej w stos o wysokości nieprzekraczającej 1,2 m. W miarę możliwości stos należy ustawić na palecie. Przy dłuższym przechowywaniu opony należy ustawić w pozycji pionowej na stojaku umieszczonym co najmniej 10 cm nad podłogą.

Ostatnia wskazówka przed podróżą

Czy Twoje opony zimowe są zamontowane na felgach? Jeśli tak, to najlepiej podwiesić całe koła lub ustawić jedno obok drugiego.


OSTATNIO CZYTANE ARTYKUŁY

Brak ostatnio czytanych artykułów

  • OSOBOWE
  • 4X4 / SUV
  • DOSTAWCZE - DO KAMPERÓW
Loader