OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

PRZEWODNIK KIEROWCY

Jak wybierać opony zimowe?

Michelin 06 paź 2016

Jak wybierać opony zimowe?

Postanowiłeś zamontować opony zimowe, ale nie jesteś pewien, jakie wybrać? To całkiem proste! Postępuj zgodnie z naszymi radami, a podejmiesz najlepszą decyzję.


W jakich warunkach zimowych jeździsz najczęściej?

Jeśli regularnie jeździsz w ostrych warunkach zimowych po śniegu i lodzie, Michelin zaleca stosowanie opon zimowych. Gama MICHELIN Alpin pozwoli Ci cieszyć się bezpieczną, komfortową  i precyzyjną jazdą, niezależnie od warunków drogowych zimą.

Jeśli zimą jeździsz w zmiennych warunkach pogodowych, ze sporadycznymi opadami śniegu, to opona MICHELIN CrossClimate jest przeznaczona właśnie dla Ciebie. To pierwsza opona letnia z certyfikatem do użytkowania w warunkach zimowych (oznaczenie 3PMSF).

Bez względu na to, jaką markę opon wybierzesz, Michelin zaleca opony zimowe z oznaczeniem 3PMSF. Opony posiadające to oznaczenie przeszły wymagane przepisami badania i gwarantują właściwe osiągi w warunkach zimowych.

Jaki samochód posiadasz?

W obrębie jednej gamy opon można znaleźć opony odpowiednie dla różnych typów samochodów (np. sportowych, SUV-ów). Opony należy dobierać w oparciu o markę, model czy pojemność silnika samochodu. Czasem o doborze może zdecydować także rok jego produkcji. Najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze specjalistą od ogumienia, który zaproponuje właściwy produkt spełniający nasze wymagania.

Jaki jest rozmiar Twoich kół?

Innym sposobem, doboru właściwych opon zimowych jest znajomość ich dokładnego rozmiaru. „Rozmiar opony" zawiera takie informacje jak: jej szerokość, wysokość, średnicę oraz indeksy nośności i prędkości. Indeksy mają szczególne znaczenie w doborze optymalnych opon.

Ostatnia wskazówka przed podróżą

Jeżeli nie wiesz, jakie opony zimowe wybrać do swojego auta, Michelin udzieli Ci kilku wskazówek. Na stronie Michelin znajdziesz wyszukiwarkę opon, która po wprowadzeniu niezbędnych danych o pojeździe zaproponuje Ci najlepsze opony zimowe.


OSTATNIO CZYTANE ARTYKUŁY

Brak ostatnio czytanych artykułów

  • OSOBOWE
  • 4X4 / SUV
  • DOSTAWCZE - DO KAMPERÓW
Loader