OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

PRZEWODNIK KIEROWCY

Supersamochody, które poznały oponę MICHELIN Pilot Super Sport

Michelin 21 cze 2011

Co łączy samochody Koenigsegg Agera, Gumpert Apollo i Ferrari 458 Italia?

Co łączy samochody Koenigsegg Agera, Gumpert Apollo i Ferrari 458 Italia? Cała trójka dołączyła do najbardziej prestiżowych samochodów sportowych świata, aby wraz z nimi na torze Dubai Autodrome przetestować MICHELIN Pilot Super Sport, najszybszą na torze(1) oponę do samochodów produkowanych seryjnie. Opona powstała w oparciu o technologie stworzone na potrzeby 24-godzinnych wyścigów na torze Le Mans.

Najcenniejsza jazda testowa świata?

MICHELIN Pilot Super Sport została skonstruowana tak, by dostarczać największych wrażeń przy maksymalnym bezpieczeństwie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach użytkowania. Kierowcy testowi poddali oponę próbie. Na linii startowej toru ustawiła się "czysta przyjemność prowadzenia" warta łącznie ponad 3,5 miliona euro pod postacią takich maszyn, jak Gumpert Apollo, Ferrari 458 Italia czy Lamborghini Gallardo LP 560. Dociskając opony do granic możliwości  Koenigsegg Agera osiągnął maksymalną prędkość 390 km/h.

Udowodnione osiągi

A co pokazały wyniki tego ekstrawaganckiego testu? Uśmiechy zadowolenia. Opona MICHELIN Pilot Super Sport przylega do podłoża, jak żadna inna. Zwłaszcza, gdy przekroczy się jej normalne ograniczenia.  Testując oponę, koncentrowano się zarówno na hamowaniu przy dużych prędkościach na suchej i mokrej nawierzchni, jak i na jej kierowalności. Obserwując oponę z bliska, widać, że rzeczywiście zapewnia znakomitą precyzję kierowania na zakrętach(2), co w sumie nie dziwi, biorąc pod uwagę, że aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, skuteczność i znakomitą kierowalność, do współpracy nad oponą zaproszono specjalistów z Porsche, Ferrari i BMW M.

Alchemicy przy pracy

Aby zwiększyć przyczepność i hamowanie opony, a zatem jej ogólne osiągi w zakresie bezpieczeństwa, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, przy jednoczesnym zapewnieniu znakomitego przebiegu, w MICHELIN Pilot Super Sport połączono trzy sprawdzone w wyścigach technologie.

Opasanie Twaron®

W MICHELIN Pilot Super Sport zastosowano włókno Twaron o wytrzymałości na rozciąganie pięć razy większej od stali. Opasanie zapewnia utrzymanie płaskiego i stabilnego czoła opony. To z kolei przekłada się na brak wibracji i lepszą kierowalność – nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych.

Podwójna mieszanka Bi-Compound

Bieżnik składający się z dwóch rodzajów mieszanki gumy po wewnętrznej i zewnętrznej stronie był innowacją technologiczną oryginalnie opracowaną na potrzeby opon wyścigowych. Strona zewnętrzna: wzmocniony sadzą elastomer opracowany specjalnie na 24-godzinne wyścigi Le Mans zapewnia wytrzymałość nawet na najostrzejszych zakrętach na suchej nawierzchni. Strona wewnętrzna: elastomery najnowszej generacji zapewniają wyjątkową przyczepność na mokrej nawierzchni, zapewniając bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu.

Variable Contact Patch 2.0

Dzięki programom do cyfrowej symulacji stosowanym w aeronautyce i przemyśle motoryzacyjnym opracowano rozwiązanie, które gwarantuje, że siły nacisku i temperatury rozkładają się bardziej równomiernie na całym obszarze kontaktu opony z podłożem. Mimo tego, że kształt tego obszaru zmienia się na zakrętach, to powierzchnia gumy przylegającej do podłoża nie zmienia się.

To oczywiste, że opona została opracowana tak aby nasze ulubione samochody dały nam to, do czego zostały zaprojektowane - zawsze z maksimum bezpieczeństwa. Dzięki wiedzy i doświadczeniu konstruktorów, zastosowanym technologiom oraz sportowemu dziedzictwu Michelin możesz oczekiwać od opony MICHELIN Pilot Super Sport wielu zwycięskich okrążeń.

 

(1) Najkrótszy czas okrążenia na suchym torze. Dane na podstawie testów przeprowadzonych w 2010 r. przez TÜV SÜD Automotive na oponach w rozmiarach 245/40ZR18Y i 235/35ZR19Y, w porównaniu do opon 5 wiodących konkurentów (dostępnych na rynku podczas przeprowadzania testu).
(2) Najlepsza kierowalność na suchym torze. Dane na podstawie testów przeprowadzonych w 2010 r. przez TÜV SÜD Automotive na oponach w rozmiarach 245/40ZR18Y i 235/35ZR19Y, w porównaniu do opon 5 wiodących konkurentów (dostępnych na rynku podczas przeprowadzania testu).

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE OPONY OSOBOWE MICHELIN

Zobacz rekomendację, wpisując dane pojazdu lub rozmiar opon i określając swoje potrzeby.

OSTATNIO CZYTANE ARTYKUŁY

Brak ostatnio czytanych artykułów

 • OSOBOWE
 • 4X4 / SUV
 • DOSTAWCZE - DO KAMPERÓW
 • Alpin 5

  Bezpieczeństwo i mobilność w surowych warunkach zimowych DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Zima

  Alpin 5
 • Alpin A4

  Przeznaczona do samochodów miejskich, rodzinnych i minivanów. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Zima

  Alpin A4
 • Pilot Alpin PA4

  Przeznaczona do sportowych modeli i limuzyn o najwyższych osiągach DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Zima

  Pilot Alpin PA4
 • CrossClimate+

  Przygotuj się na każde warunki drogowe. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Crossclimate

  CrossClimate+ NOWOŚĆ
 • Primacy 3

  Idealne połączenie bezpieczeństwa, trwałości i komfortu jazdy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Primacy 3
 • Energy Saver +

  Oszczędzaj jeszcze więcej paliwa i jedź bezpiecznie DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Energy Saver +
 • Pilot Sport 4

  MICHELIN Pilot Sport 4. Od myśli do natychmiastowej reakcji na drodze. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Pilot Sport 4
 • Pilot Super Sport

  Opona opracowana specjalnie dla seryjnie produkowanych samochodów sportowych oraz pojazdów tuningowanych, o ultrawysokich osiągach DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Pilot Super Sport
 • Pilot Sport 4 S

  Prawdziwa pasja. Wyjątkowe emocje. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Pilot Sport 4 S NOWOŚĆ
 • Pilot Sport Cup 2

  Ponad 50% więcej okrążeń z jeszcze większą prędkością(1), dzięki technologiom opracowanym dla wyścigów wytrzymałościowych DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato Tor wyścigowy

  Pilot Sport Cup 2
 • Energy E-V

  Pierwsza gama opon MICHELIN przeznaczona wyłącznie do pojazdów elektrycznych. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Lato

  Energy E-V
Loader

USŁUGI