OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

PRZEWODNIK KIEROWCY

Czy w tym roku montować opony zimowe?

r.pankiewicz 24 paź 2012

Czy w tym roku montować opony zimowe?

Wszyscy zauważyliśmy, że zimy są coraz dłuższe i coraz surowsze. Zimą warunki drogowe są utrudnione, a drogi często mokre, oblodzone lub zaśnieżone. Czy myślałeś już o założeniu opon zimowych? Może powinieneś...

Opony zimowe kontra letnie

Większość kierowców zapewne zachodzi w głowę, jak zwiększyć bezpieczeństwo samochodu na nadchodzącą pełną niebezpieczeństw zimę . Opony zimowe nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także skracają drogę hamowania i poprawiają osiągi. Pamiętaj, że opony letnie nie nadają się do jazdy w niskich temperaturach. W niskich temperaturach guma opon letnich traci elastyczność, prowadząc do obniżenia efektywności opon na nawierzchniach wszystkich typów . Opony zimowe wykonane są ze specjalnej mieszanki gumy opracowanej pod kątem użytkowania w niskich temperaturach. W odróżnieniu od opon letnich, guma opon zimowych nie traci elastyczności, dzięki czemu zachowuje przyczepność i lepsze osiągi.

Większe bezpieczeństwo i krótsza droga hamowania

Ważne jest, aby panować nad sytuacją, jeżeli czujesz się odpowiedzialny za wszystkich w samochodzie. Czy podczas ostatnich mrozów wpadłeś w poślizg na śniegu lub lodzie, albo nie mogłeś się zatrzymać? Utrata panowania nad pojazdem jest nie tylko przerażające, ale i bardzo niebezpieczne. Zmień opony na zimowe i przebrnij przez mroźny sezon, unikając podobnych sytuacji i poprawiając przyczepność i bezpieczeństwo. Właściwości bieżnika i zawartość naturalnego kauczuku w oponach zimowych mogą skrócić drogę hamowania nawet o 50 proc. Różnice w osiągach mogą być kolosalne: przeciętny samochód osobowy wyposażony w letnie opony i jadący po śniegu z prędkością zaledwie 50 km/h będzie potrzebował 48 metrów, aby się zatrzymać. To o 24 metry więcej niż w przypadku samochodu wyposażonego w opony zimowe.

Kiedy zakładać opony zimowe?

Opony zimowe nie są przeznaczone wyłącznie do jazdy po śniegu. Zostały opracowane specjalnie do użytkowania w różnorodnych warunkach zimowych, takich jak mokra, oblodzona lub zaśnieżona nawierzchnia. Wbrew powszechnemu przekonaniu  opony zimowe nie zużywają się szybciej od opon letnich. Zatem pamiętaj, żeby zamontować je odpowiednio wcześnie, by korzystać z ich wszystkich zalet. Z uwagi na zapewnienie maksimum bezpieczeństwa zaleca się montaż 4 opon zimowych tego samego modelu.

Nie daj się zaskoczyć zimowej aurze - zmień opony na zimowe i jedź pewnie.

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE OPONY OSOBOWE MICHELIN

Zobacz rekomendację, wpisując dane pojazdu lub rozmiar opon i określając swoje potrzeby.

OSTATNIO CZYTANE ARTYKUŁY

Brak ostatnio czytanych artykułów

  • OSOBOWE
  • 4X4 / SUV
  • DOSTAWCZE - DO KAMPERÓW
Loader