OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

PRZEWODNIK KIEROWCY

Jakie powinno być ciśnienie w oponach zimowych?

Michelin 03 paź 2016

/content/learnShareArticles/cisnienie.jpg

Ciśnienie w oponach jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jakie powinno być właściwe ciśnienie w oponach zimowych.

Dostosowanie ciśnienia przy pompowaniu opon w niskiej temperaturze

Temperatura ma bezpośredni wpływ na opony, ponieważ wraz z jej spadkiem, spada również ciśnienie w oponach! Pompując oponę na zewnątrz, w temperaturze otoczenia, przestrzegaj zaleceń producenta pojazdu.

Dostosowanie ciśnienia przy pompowaniu opon w wyższej temperaturze

Pompując opony zimowe, zawsze bierz pod uwagę temperaturę otoczenia. Gdy pompujesz je w ciepłym garażu, przy temperaturze na zewnątrz poniżej zera, do ciśnienia zalecanego przez producenta pojazdu dodaj 0,2 bara (3 psi). Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jeździsz z właściwym ciśnieniem.

Przełóż opony z jednej osi na drugą

O ile sprawdzanie ciśnienia co miesiąc jest priorytetem, to warto również pamiętać o zaminie opon miejscami, z przedniej i tylnej osi. Zmianę pozycji opon zaleca się co 5-10 tys. kilometrów, a korzyścią z tego zabiegu jest równomierne zużycie opon.

Ostatnia wskazówka przed podróżą

Sprawdzanie ciśnienia w oponach i ich konserwacja nie są jedynymi elementami, o których trzeba pamiętać. Niewielkie pęknięcie przedniej szyby może się znacznie powiększyć w bardzo niskiej temperaturze. Dlatego należy zadbać o naprawę szyby zanim zima rozpocznie się na dobre.


OSTATNIO CZYTANE ARTYKUŁY

Brak ostatnio czytanych artykułów

  • OSOBOWE
  • 4X4 / SUV
  • DOSTAWCZE - DO KAMPERÓW
Loader