OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

PRZEWODNIK KIEROWCY

Opony zimowe MICHELIN. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.

Michelin 07 mar 2011

Opony zimowe MICHELIN

Opony zimowe MICHELIN zapewniają lepsze osiągi w warunkach zimowych(1). MICHELIN zaleca wyposażenie samochodu w komplet zimowych opon, niezbędnych do bezpiecznej i precyzyjnej jazdy. Prowadzenie samochodu wyposażonego tylko w dwie opony zimowe na osi napędowej nawet przy niskich prędkościach będzie odczuwane jako niestabilne, a pojazd może tracić sterowność.  Dla zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa sobie i pasażerom, wyposaż swój samochód w cztery opony zimowe. Dzięki temu, Twój pojazd będzie bardziej stabilny, co zagwarantuje lepszą sterowność.

Z oponami zimowymi MICHELIN (1), ciesz się lepszymi osiągami bez względu na warunki drogowe.

Bez względu na to czy zimy w Twojej okolicy są lekkie, czy surowe, musisz mieć pełne zaufanie do swoich opon. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Gama zimowych opon MICHELIN jest odpowiedzią na Twoje potrzeby i zapewni Ci maksymalne bezpieczeństwo na mokrych, zaśnieżonych i oblodzonych drogach.

Doskonałe na europejskie zimy

Zimowe opony MICHELIN, oznaczone symbolem „trzech szczytów/płatka śniegu” zostały opracowane, aby sprawdzać się w wyjątkowych warunkach drogowych panujących zimą w Europie. Nawet gdy temperatura spada, opony MICHELIN zachowują miękkość i elastyczność. Oznacza to znaczne skrócenie drogi hamowania(1) i znakomitą przyczepność, która pozwala Ci panować nad pojazdem.

Opony zimowe zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo i lepsze osiągi

Aby zachować elastyczność opon w niskich temperaturach, do ich produkcji stosuje się więcej kauczuku i krzemionki. W oponie MICHELIN Alpin zastosowano olej słonecznikowy, który poprawia przyczepność na mokrej, zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Wyposażając pojazd w opony przeznaczone do pracy w niskich, zimowych temperaturach zyskujesz o wiele lepsze hamowanie, trakcję i kontrolę nad pojazdem niż w przypadku stosowania opon letnich lub całorocznych w tych warunkach.

Dobrze wiedzieć


- Opony są jedynym elementem pojazdu mającym kontakt z podłożem

Obszar opony, który styka się z podłożem ma wielkość dłoni. Ponieważ opony są jedynym elementem pojazdu mającym kontakt z mokrą, zaśnieżoną lub oblodzoną nawierzchnią, wybierz najbardziej odpowiednie opony zimowe do Twojego samochodu.

- Montaż i demontaż opon

Michelin zaleca zlecanie montażu, demontażu i wyważania zimowych opon specjalistom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i znają właściwą technikę montażu, gwarantując Ci maksymalne bezpieczeństwo.

- „Płatek śniegu” na boku opony

Symbol płatka śniegu na boku zimowych opon MICHELIN jest dodatkowym wskaźnikiem zużycia bieżnika – drugim obok standardowego wskaźnika na głębokości 1,6 mm rowka bieżnika

Symbol płatka śniegu wskazuje lokalizację wskaźnika zużycia na poziomie 4 mm. Ten pomocniczy wskaźnik jest szczególnie przydatny dla kierowców z niektórych krajów europejskich, w których obowiązują szczególne przepisy.

 

Standardowo opony zimowe należy wymienić, gdy zużycie bieżnika osiągnie poziom wskaźnika zużycia (1,6 mm pozostałej głębokości bieżnika).

- Pamiętaj, jeżdżąc zimą

Wraz ze spadkiem temperatury otoczenia spada ciśnienie w oponach. Sprawdź ciśnienie w oponach, gdy temperatura zacznie spadać.

- Powoli, a odzyskasz kontrolę

Aby uniknąć buksowania kół podczas przyspieszania lub ruszania w śniegu, dodawaj gazu powoli i stopniowo.

- Hamowanie na lodzie i śniegu
Hamuj delikatnie aby uniknąć poślizgu. Jeżeli koła zaczną się blokować, zdjemij nogę z hamulca.
(1) W porównaniu do opon letnich lub całorocznych

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE OPONY OSOBOWE MICHELIN

Zobacz rekomendację, wpisując dane pojazdu lub rozmiar opon i określając swoje potrzeby.

OSTATNIO CZYTANE ARTYKUŁY

Brak ostatnio czytanych artykułów

  • OSOBOWE
  • 4X4 / SUV
  • DOSTAWCZE - DO KAMPERÓW
Loader