OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

Przedłuż trwałość opon

Przedłuż trwałość opon

 • Jak reguluje się ciśnienie w oponach podczas 24-godzinnego wyścigu w zmiennych warunkach pogodowych, aby przedłużyć ich trwałość?
  Trwałość opon z miękkiej, średniej i twardej mieszanki gumy może się znacząco różnić. Ma na to wpływ szereg czynników, takich jak warunki pogodowe, temperatura i stan toru, osiągi pojazdu czy styl jazdy kierowcy. Pomagając zespołom w doborze opon na wyścig Le Mans, Michelin pobił wiele rekordów trwałości swoich opon. W 2011 r. Audi R18 TDI ukończył pięć sesji, czyli łącznie 750 km na jednym zestawie opon. Zdecydowało to ostatecznie o zwycięstwie zespołu. W 2008 r. Aston Martin LMGT1 pokonał 87 okrążeń, czyli 1231 km na jednym zestawie opon deszczowych.
  Odpowiednie ciśnienie, dostosowywane do temperatury toru i warunków na nim panujących zapewnia najlepsze osiągi pojazdu, a także maksymalną trwałość opon. Opony z niewłaściwie dobranym ciśnieniem mogą zużywać się w sposób bardziej zauważalny, nienaturalny i/lub szybszy. Przyczepność takich opon będzie również mniejsza.
  Inżynierowie Michelin regularnie sprawdzają temperaturę toru i są w stałym kontakcie z zespołami, aby zalecać właściwe ciśnienie. Podsumowując, opony dobiera się w zależności od warunków atmosferycznych, z zwłaszcza do temperatury toru. Ogólnie rzecz biorąc, na rozgrzanym podłożu lepiej sprawdzają się opony z twardszych mieszanek, a na podłożu chłodniejszym z mieszanek miękkszych.
  06/2013 - Sport tyres - club911.net
 • Jak można przedłużyć trwałość opon na torze?
  Powoli rozpędzaj pojazd i po kilku szybkich okrążeniach przejedź kilka wolniejszych okrażeń, aby opony mogły ostygnąć. 2 sesje po 4 okrążenia z maksymalną prędkością zużyją opony mniej niż jedna sesja z 8 okrążeniami.
 • Poza zrównoważoną jazdą, jak jeszcze można przedłużyć trwałość opon?
  Trzeba tu omówić kilka kwestii. Na trwałość opon mają wpływ m.in. ciśnienie, stan nawierzchni, uszkodzenia fizyczne, zużywanie się gumy, warunki pogodowe, jakość utrzymania ogumienia, przeciążanie pojazdu czy jazda z nadmierną prędkością. Największy jednak wpływ na trwałość ogumienia mają trzy czynniki: uszkodzenia fizyczne, nieprawidłowa konserwacja i warunki klimatyczne. Wszystkie powyższe czynniki uniemożliwiają dokładne oszacowanie trwałości opon. Opony Michelin są projektowane tak, aby zapewniać znakomite osiągi przez tysiące kilometrów. Mimo to, jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o nasze opony, to istnieje duże prawdopodobieństwo ich przedwczesnego zużycia i uszkodzenia. A to z kolei wiąże się z bezpieczeństwem na drodze.
  Więcej informacji znajdziesz w sekcji zaleceń dotyczących konserwacji opon i stylu jazdy.
  06/2013 - Sport tyres - club911.net
 • Jak najlepiej przechowywać nieużywane opony?
  Opony należy przechowywać w czystym, suchym i przewiewnym miejscu o stałej temperaturze. Opony nie mogą być narażone na bezpośrednie działanie słońca i wilgoci. Należy przechowywać je z dala od wszelkich rozpuszczalników lub bezpośrednich źródeł ciepła. W przypadku przechowywania opon przez okres dłuższy niż miesiąc, należy je ułożyć w stosy jedna na drugiej i co pewien czas zmieniać kolejność ułożenia.
  10/2013 - From the circuit to the road - club911.net

Jesteś wielbicielem aut o wysokich osiągach?

Gama opon o wysokich osiągach

Gama opon o wysokich osiągach

Poznaj gamę opon o wysokich osiągach MICHELIN Znajdź swoje opony
Poznaj opony MICHELIN Pilot Sport <sup>4</sup> S

Poznaj opony MICHELIN Pilot Sport 4 S

Czy poznałeś już jedną z najnowszych innowacji Michelin? Poznaj oponę
MICHELIN Passion

MICHELIN Passion

Kanał YouTube poświęcony w całości sportom motorowym i autom o wysokich osiągach Oglądaj teraz