OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

Wybór właściwej opony

Wybór właściwej opony

 • Chciałbym się dowiedzieć, jakie są najlepsze opony do Mercedesa E 250 CDI BE Avantgarde Executive BA BlueEfficiency do normalnego stylu jazdy.
  Istnieje wiele opcji dla tego pojazdu, od opon 16- do 19-calowych. Aby udzielić dokładniejszego zalecenia, musielibyśmy znać rozmiar opon aktualnie zamontowanych na pojeździe. Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy online.
  06/2013 - Sport tyres - club911.net
 • Jakie wymagania musi spełniać opona, żeby otrzymać homologację na dany pojazd?
  Istnieją różne standardy i procedury. W standardowym procesie homologacyjnym producent pojazdu wysyła jego specyfikacje techniczne do dostawców. Specyfikacje zawierają informacje o rozmiarach i wymaganych ilościach.

  Dostawcy odpowiadają, proponując określone produkty, które mają w swojej ofercie i składają propozycje handlowe. Proponowane opony są następnie testowane przez producenta pojazdu. Jeśli pomyślnie przejdą testy i propozycje handlowe zostaną zaakceptowane, opona otrzymuje homologację.

  Bardziej złożonym procesem jest, gdy producent opony musi opracować oponę, która ma spełniać określone wymagania techniczne.

  W przypadku współpracy partnerskiej, tak jak ma to miejsce m.in. w przypadku Michelin i Porsche, firmy wspólnie pracują nad konstrukcją pojazdu i opony.

  Rozmiar opon, ciśnienie i rozmiar są określane już we wstępnej fazie projektowania. Kolejny etap to opracowanie opony w oparciu o osiągi oczekiwane od pojazdu. Wyspecjalizowane zespoły ściśle ze sobą współpracują i dzielą się wynikami badań i testów. Procedura nie gwarantuje jednak, że opona otrzyma homologację.

  Po zakończeniu prac konstrukcyjnych nic nie stoi na przeszkodzie, aby producent zaprosił innych dostawców do składania ofert. Cała procedura ma wtedy postać standardowego procesu homologacji.

  10/2013 - From the circuit to the road - club911.net
 • Niedługo będę zmieniał opony w moim Porsche 997 GTS. Czy muszę założyć opony MICHELIN Pilot Sport 2 z oznaczeniem homologacji "N"? Jakie będą wady i zalety, mając na uwadze fakt, że jeżdżę po drogach i po torze?
  W przypadku użytkowania mieszanego (droga/tor) zalecamy opony MICHELIN Pilot Super Sport. Są one lepiej dostosowane do jazdy sportowej po torze niż opony MICHELIN Pilot Sport 2 (z oznaczeniem "N" lub bez niego). Opony MICHELIN Pilot Super Sport powstały z doświadczeń wynikających z wyścigów wytrzymałościowych. Dzięki wyjątkowym osiągom te opony szczególnie dobrze współpracują z samochodami sportowymi i supersamochodami. Wszystkie modele Porsche można wyposażać w opony MICHELIN
  Wszystkie opony MICHELIN na wymianę posiadają homologację wszystkich europejskich organów ustawodawczych zgodnie z europejskimi i międzynarodowymi rozporządzeniami (regulaminy nr 30 i 117 EKG ONZ). Są one zgodne z europejskimi normami określonymi przez Europejską Organizację Techniczną ds. Opon i Obręczy (ETRTO) i kodeksem drogowym.
  Opony MICHELIN Pilot Super Sport, zakładając, że mają określone przez producenta rozmiary i indeksy nośności/prędkości, można montować na wszystkich modelach Porsche.
  10/2013 - From the circuit to the road - club911.net

Jesteś wielbicielem aut o wysokich osiągach?

Gama opon o wysokich osiągach

Gama opon o wysokich osiągach

Poznaj gamę opon o wysokich osiągach MICHELIN Znajdź swoje opony
Poznaj opony MICHELIN Pilot Sport <sup>4</sup> S

Poznaj opony MICHELIN Pilot Sport 4 S

Czy poznałeś już jedną z najnowszych innowacji Michelin? Poznaj oponę
MICHELIN Passion

MICHELIN Passion

Kanał YouTube poświęcony w całości sportom motorowym i autom o wysokich osiągach Oglądaj teraz