OPONYOPONY POKAŻ WSZYSTKIE OPONYPOKAŻ WSZYSTKIE OPONY DILERZYDILERZY

AKTUALNOŚCI I KOMUNIKATY PRASOWE

Razem pomóżmy Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie

Razem pomóżmy Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie

W sobotę 23 września 2017 r. na Plaży Miejskiej nad olsztyńskim jeziorem Ukiel obędzie się impreza charytatywna „Kilometry Pomocy” zorganizowana przez Michelin już po raz trzeci. Każdy kilometr, pokonany przez mieszkańców Olsztyna biorących udział w kilku konkurencjach, zostanie przeliczony na złotówki, które w tym roku Michelin przekaże na zakup ultrasonografu przyłóżkowego dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Na uczestników i kibiców czekają na plaży różne atrakcje, w tym m.in. koncert Margaret. Finał i ogłoszenie, ile pieniędzy udało się wybiegać, wyjeździć i wychodzić o godzinie 14:45. W finale wezmą udział przedstawiciele Szpitala Dziecięcego i władz lokalnych.

Uczestnicy mogli się zapisywać na listy startowe w czterech dyscyplinach: rajd rowerowy dorosłych, bieg dla dorosłych i młodzieży oraz bieg dla dzieci, a także nowy w tej edycji imprezy marsz nordic walking. Za każdy pokonany kilometr Michelin przekaże 10 złotych na rzecz małych pacjentów Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego
w Olsztynie.
Placówka posiada najwyższy stopień referencyjności, co oznacza, że leczone są tu najcięższe przypadki z województwa warmińsko-mazurskiego, a także spoza niego. Zebrane fundusze pozwolą na zakup ultrasonografu przyłóżkowego - urządzenia niezbędnego do diagnostyki i ratowania noworodków i niemowląt.

Oprócz aktywności sportowych na uczestników i kibiców imprezy czeka wiele atrakcji przygotowanych przez Michelin. Zabawy taneczne, dmuchańce (ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, pneumatyczny tor zabaw) i animacje dla najmłodszych oraz turniej siatkówki. Do swojego namiotu uczestników zaprosi też Szpital Dziecięcy oraz Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci". Goście imprezy będą mogli obejrzeć wystawę
z okazji obchodzonego w tym roku 50-lecia olsztyńskiej fabryki opon.

Początek imprezy o godz. 10:00. Na godz. 14:45 zaplanowano finał, podczas którego dowiemy się ile pieniędzy udało się uzbierać dla szpitala. Zaraz po nim na zakończenie imprezy wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia Margaret. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.

Więcej informacji na stronie:

www.kilometrypomocy.michelin.pl

 

Identyfikatory umożliwiające mediom bezpośrednie podejście do sceny, na której odbędzie się finał i koncert Margaret, do odbioru przed imprezą.


Ewa Konopka

Rzecznik Prasowy Michelin

e-mail: ewa.konopka@michelin.com


Kontakt dla Mediów

Related Title

Konopka Ewa

Rzecznik Prasowy

ewa.konopka@pl.michelin.com

Opublikowane Artykuły

  • Popularne
  • Najnowsze