car tyre size

Szukaj według rozmiaru

Pomożemy Ci w doborze najlepszego rozmiaru opon do Twojego samochodu

Chcesz zmienić opony?
Opony 15 cali? 20 cali? Masz problem z określeniem rozmiaru opon? Pamiętaj, że znajomość rozmiaru opon jest niezbędna do utrzymania bezpieczeństwa i najwyższych osiągów opon podczas jazdy. Wybierając opony na wymianę, należy przestrzegać przepisów i postępować zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.

Zapewniamy, że określenie rozmiaru opon w Twoim samochodzie nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Aby dobrać odpowiedni rozmiar opon MICHELIN®, sprawdź informacje podane w instrukcji obsługi pojazdu lub na naklejce w drzwiach po stronie kierowcy. Znajdziesz tam rozmiar opon oraz ich indeks nośności i prędkości.

Wybierz rozmiar i dobierz oponę do swoich preferencji

Jak czytać rozmiar opon?

Napis na oponie np, 205/55R17 91V, oznacza:

  • 205 szerokość opony (w milimetrach)
  • 55 profil opony, czyli stosunek jej wysokości do szerokości (wyrażony w procentach)
  • R konstrukcja opony (R - radialna, D - diagonalna, B - z opasaniem)
  • 17 średnica osadzenia/felgi (w calach)
  • 91 indeks nośności opony
  • V (tutaj): literowe oznaczenie maksymalnej prędkości, z jaką może poruszać się pojazd na tych oponach
tyre size

Opony możesz dobrać również za pomocą naszej wyszukiwarki opon. Skorzystaj z naszej wiedzy! Pomożemy Ci dobrać najlepszą oponę do Twojego pojazdu i stylu jazdy. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji nasza wyszukiwarka pokaże Ci homologowane przez producenta Twojego samochodu opony zaprojektowane specjalnie do niego, a także listę rozmiarów zgodnych z oponami z oryginalnego wyposażenia Twojego auta.

Możesz również znaleźć odpowiednie opony, wybierając markę, typ pojazdu lub warunki użytkowania.

Jeśli nie posiadasz tych informacji, a chcesz dowiedzieć się więcej o rozmiarach opon osobowych, zapraszamy do naszego poradnika: Jak wybrać odpowiednią oponę?

Przy wymianie opon należy stosować się do zaleceń producenta. Michelin zaleca montaż kompletu 4 identycznych opon na wszystkich 4 kołach napędowych pojazdu (z wyjątkiem sytuacji, gdy pojazd jest oryginalnie wyposażony w opony różnych rozmiarów na przedniej i tylnej osi).

Szukając opon wyłącznie po rozmiarze, miej na uwadze, że nie wszystkie opony z wyników wyszukiwania nadają się lub są zalecane do Twojego pojazdu ze względu na rozmiar, indeks prędkości i nośności czy warunki użytkowania. Skonsultuj się ze specjalistą od opon.

Potrzebujesz pomocy lub masz pytania? Jesteśmy tu, żeby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami. Eksperci Michelin są do Twojej dyspozycji i udzielą Ci najlepszych zaleceń odnośnie opon.

Informacje prawne

Wartości indeksów nośności i/lub prędkości mogą nieznacznie różnić się od oryginalnego rozmiaru podanego na naklejce w samochodzie. Twój sprzedawca opon jest specjalistą, który doradzi Ci w następujących kwestiach:


1. Poinformuje Cię, jeśli indeks nośności i/lub prędkości opon na wymianę będzie różnił od indeksu opon na oryginalne wyposażenie.


2. Sprawdzi, czy dla proponowanego rozmiaru należy zmienić ciśnienie w oponach.

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny