21 CAL Michelin OPONY DO TWOJEGO SAMOCHODU

Wciąż nie znasz rozmiaru swoich opon? Aby dobrać odpowiedni rozmiar opon MICHELIN®, sprawdź informacje podane w instrukcję obsługi pojazdu lub na naklejce w drzwiach od strony kierowcy. Znajdziesz tam rozmiar opon oraz ich indeks nośności i prędkości

Jak czytać rozmiar opon ?

Napis na oponie np 205/55R17 91V, oznacza:

  • 205 szerokość opony (w milimetrach)
  • 55 profil opony, czyli stosunek jej wysokości do szerokości (wyrażony w procentach)
  • R konstrukcja opony (R - radialna, D - diagonalna, B - z opasaniem)
  • 17 średnica osadzenia/felgi (w calach)
  • 91 indeks nośności opony
  • V  (tutaj): literowe oznaczenie maksymalnej prędkości, z jaką może poruszać się pojazd na tych oponach


Znasz już rozmiar opon do Twojego samochodu? Jeśli tak, to kliknij po prawej stronie tabeli powyżej i odkryj wszystkie dostępne opony Michelin pasujące do Twojego pojazdu.

tyre size

Opony możesz dobrać również za pomocą naszej wyszukiwarki opon. Skorzystaj z naszej wiedzy! Pomożemy Ci dobrać najlepszą oponę do Twojego pojazdu i stylu jazdy. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji nasza wyszukiwarka pokaże Ci homologowane przez producenta Twojego samochodu opony zaprojektowane specjalnie do niego, a także listę rozmiarów zgodnych z oponami z oryginalnego wyposażenia Twojego auta.

Możesz również znaleźć oponę, wybierając markę, typ pojazdu lub warunki użytkowania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozmiarów opon osobowych, zapraszamy do naszego poradnika: Jak wybrać odpowiednią oponę?

Na naszej witrynie znajdziesz wszystkie dostępne opony marki MICHELIN, począwszy od naszych najnowszych innowacji, jak na przykład MICHELIN CrossClimate 2 po gamę MICHELIN Pilot Sport.

Jeśli posiadasz pojazd elektryczny, to dotyczy to także Ciebie! Wszystkie opony do Twojego pojazdu znajdziesz na stronie poświęconej pojazdom elektrycznym.

Michelin opracowuje również opony na oryginalne wyposażenie (OE) pojazdów, czyli opony montowane w nich fabrycznie. Oznacza to, że szczególną uwagę poswięcamy  na dobór opon do danego modelu samochodu, tak aby zapewniały one osiągi na poziomie oczekiwanym przez właściciela. Na przykład opony MICHELIN z oznaczeniem „N” zaprojektowaliśmy specjalnie dla Porsche, opony z oznaczeniem „K” zaprojektowaliśmy dla Ferrari, a opony z oznaczeniem „T” dla Tesli. Opony z oznaczeniami przeznaczone do różnych modeli samochodów są owocem badań prowadzonych wspólnie przez zespoły inżynierów Michelin i producenta pojazdów.

Pamiętaj, że znajomość rozmiaru opon jest niezbędna do utrzymania bezpieczeństwa i najwyższych osiągów opon podczas jazdy. Wybierając opony na wymianę, należy przestrzegać przepisów i postępować zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.

Michelin zaleca montaż kompletu 4 identycznych opon na wszystkich 4 kołach napędowych pojazdu (z wyjątkiem sytuacji, gdy pojazd jest oryginalnie wyposażony w opony różnych rozmiarów na przedniej i tylnej osi).

Szukając opon wyłącznie po rozmiarze, miej na uwadze, że nie wszystkie opony z wyników wyszukiwania nadają się lub są zalecane do Twojego pojazdu ze względu na rozmiar, indeks prędkości i nośności czy warunki użytkowania. Skonsultuj się ze specjalistą od opon.

Potrzebujesz pomocy lub masz pytania? Jesteśmy tutaj, żeby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami. Eksperci Michelin są do Twojej dyspozycji i udzielą Ci najlepszych zaleceń odnośnie opon.

Informacje prawne

Wartości indeksów nośności i/lub prędkości mogą nieznacznie różnić się od oryginalnego rozmiaru podanego na naklejce w samochodzie. Twój sprzedawca opon jest specjalistą, który doradzi Ci w następujących kwestiach:


1. Poinformuje Cię, jeśli indeks nośności i/lub prędkości opon na wymianę będzie różnił od indeksu opon na oryginalne wyposażenie.


2. Sprawdzi, czy dla proponowanego rozmiaru należy zmienić ciśnienie w oponach.

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny