reifenpannenspray 65001 anwendung am reifen

Jak używać uszczelniacza do opon samochodowych?

Porady i wskazówki: opony do samochodów osobowych, SUV i dostawczych

Należy pamiętać, że uszczelniacz do opon samochodowych w sprayu, podobnie jak inne metody naprawy przebić, jest rozwiązaniem tymczasowym i nie jest zalecany do jazdy na długich dystansach. Jeśli Twoje opony są uszkodzone, jak najszybciej zasięgnij profesjonalnej opinii.

W tym miejscu przyjrzymy się wszystkiemu, co musisz wiedzieć o uszczelniaczu do opon samochodowych, sposobie jego używania, korzyści oraz dystansu i szybkości z jaką możesz jechać po jego użyciu. 

Uszczelniacz do opon  zamiast koła zapasowego

Od najechania na gwóźdź po niespodziewane pęknięcie bieżnika, naprawdę łatwo znaleźć się w sytuacji nieoczekiwanego przebicia opony. Czy wiesz, że poza wymianą na koło zapasowe, istnieje prosty sposób na tymczasową naprawę przebitej opony, dzięki czemu możesz wrócić na drogę i udać się do warsztatu w celu uzyskania profesjonalnej diagnozy?

Uszczelniacz do opon, znany również jako „zestaw naprawczy”, to popularny środek do tymczasowej naprawy przebitych opon. Ma postać sprayu do łatania nieszczelności; jest często używany przez producentów samochodów, którzy obecnie dołączają go do koła zapasowego lub zamiast niego.
 

Warto również wiedzieć, że niektórzy producenci oferują opony z uszczelniaczem fabrycznie wtryskiwanym bezpośrednio do opon, takim przykładem jest np. technologia Michelin Selfseal. Naprawia ona przebicia, zanim ciśnienie w oponie spadnie do zera. Automatycznie uszczelnia dziurę, zapobiegając wyciekaniu powietrza i utrzymując ciśnienie, dzięki czemu można kontynuować jazdę. 

Uszczelniacz do opon jest dostępny w sprayu i służy do łatania nieszczelności w oponie w przypadku przebicia.Uszczelniacz do opon samochodowych w sprayu jest przeznaczony do stosowania po przebiciu.Wtryskuje się go do opony przez zawór, a po jego zastygnięciu można ponownie napompować oponę i tymczasowo kontynuować jazdę.

Dla kogo jest przydatny uszczelniacz do opon w sprayu?

Jest to jedna z najłatwiejszych w użyciu i najtańszych metod tymczasowej naprawy przebitych opon, dlatego spray do łatania nieszczelności jest przydatnym produktem do posiadania w swoim samochodzie dla każdego. Nawet pomimo tego, że opona zabezpieczona tą metodą może być używana tylko na krótkich dystansach, to może być pomocne w przetransportowaniu samochodu w bezpieczne miejsce. Jest to na pewno dobre tymczasowe rozwiązanie przy braku koła zapasowego. 

map search desktop

Znajdź najbliższy punkt sprzedaży

Szukaj według
Adres, miasto lub kod pocztowy
Samochód osobowy
  • Samochód osobowy
  • Motorbike
Zlokalizuj mnie
Szukaj

Gdzie można kupić środek do uszczelniania opon samochodowych w sprayu?

Środek w sprayu do uszczelniania opon samochodowych jest dostępny powszechnie i sprzedawany w wielu miejscach, w tym w warsztatach i sklepach internetowych. 

Jak stosować środek do uszczelniania opon samochodowych w sprayu?

Środek do łatania nieszczelności zwykle znajduje się w puszce z aerozolem pod ciśnieniem i jest podawany do wnętrza opony przez zawór. Aby go użyć, należy postępować zgodnie z instrukcjami na puszce.

Mimo że środek do uszczelniania opon jest zwykle prosty w użyciu, ważne jest, aby znaleźć bezpieczne miejsce, aby to zrobić. Zaparkuj samochód w bezpiecznym miejscu, z dala od ruchu ulicznego lub innych potencjalnych niebezpieczeństw. Pamiętaj, aby nałożyć kamizelkę ostrzegawczą przed ustawieniem trójkąta ostrzegawczego, aby ostrzec innych kierowców, że stoisz na poboczu drogi. Po dodaniu uszczelniacza i utwardzeniu go, często sprawdzaj ciśnienie w oponach. 

237a1702 tyre sealant

Ile uszczelniacza do oponnależy użyć?

jakiej należy użyć. Zwykle jedna puszka uszczelniacza zawiera ilość produktu potrzebną na jedno zastosowanie i nie może być użyta ponownie. Pamiętaj, In order to obtain the correct pressure level, the aerosol must be completely emptied into the tyre to be repaired. In general, the anti-puncture fluid dries in the tube and makes the spray can unusable if it still contains a little fluid.

aby po zużyciu uszczelniacza zakupić nowy na wypadek kolejnej awarii w przyszłości. Sprawdź też datę ważności, jeśli od zakupu minęło trochę czasu. 

Z jaką prędkością mogę jechać po zastosowaniu uszczelniacza do opon?

Uszczelniacz do opon w sprayu jest rozwiązaniem tymczasowym i nie powinien być używany podczas jazdy na długie dystanse lub z dużymi prędkościami bez wcześniejszego sprawdzenia stanu opon przez profesjonalistę. 

Should I replace my tyre after using car tyre sealant?

It is recommended to have your tyre checked by a professional. It could potentially be damaged by running flat. The professional will be able to decide if the tyre needs to be replaced.

Jakie są inne dostępne rozwiązania zapobiegające przebiciu? 

Środek w sprayu do naprawy opon to tylko jedna z wielu metod naprawy przebitej opony. Oto krótki przegląd dostępnych metod:

- Wymiana przebitej opony na koło zapasowe.
- Korzystanie z opon typu Run-Flat, które są specjalnie zaprojektowane, aby przeciwdziałać skutkom utraty ciśnienia po przebiciu, dzięki czemu możesz kontynuować jazdę do warsztatu lub szukać profesjonalnej pomocy.
- Korzystanie z opon fabrycznie wypełnionych uszczelniaczem, takich jak MICHELIN Selfseal, które zapobiegają przebiciu i zapewniają tymczasowe bezpieczeństwo na drodze przed wymianą uszkodzonej opony.

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny