r1a6 all season tyres

Czy naprawdę można jeździć na oponach całorocznych przez cały rok?

Porady i wskazówki: opony do samochodów osobowych, SUV i dostawczych

Opony całoroczne, zwane również oponami 4-sezonowymi czy też oponami na każdą pogodę, to opony, które mają za zadanie sprostać każdemu wyzwaniu na drodze.

Czym dokładnie są opony całoroczne?

Opony całoroczne to opony hybrydowe, na których można jeździć zarówno w lecie, jak i w zimie.

Opony całoroczne łączą w sobie technologie stosowane w oponach zimowych i letnich, zapewniając bezpieczeństwo na drodze suchej, mokrej, a nawet na śniegu przez cały rok.

Mimo iż coraz więcej europejskich kierowców jeździ zimą na oponach letnich, to nie jest to zalecana praktyka. Opony całoroczne są o wiele lepszą alternatywą, ponieważ zapewniają większe bezpieczeństwo, kierowalność i przyczepność w trudnych warunkach drogowych.

Dla wszystkich, którzy przywykli do sezonowej zmiany opon, przejście na opony całoroczne będzie niezwykle wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu zaoszczędzą trochę czasu!

winters

Opony całoroczne - Czy to odpowiednia alternatywa dla opon zimowych?

Opony całoroczne zapewniają dobre osiągi w temperaturze od -10°C do +30°C.

tyre temp

Tytuł Zdjęcia :
1 – opony nordyckie
2 – opony zimowe 
3 – opony całoroczne (od -10°C do +30°C)
4 – opony letnie 

Dlaczego?

Ponieważ mieszanka gumy stosowana w oponach całorocznych bardzo szybko dostosowuje się do temperatury podłoża i pozostaje elastyczna nawet na bardzo zimnych drogach. Ponadto, podobnie jak w naszych oponach zimowych, konstrukcja posiada lamele pozwalające zachować dobre osiągi na mokrych i zaśnieżonych drogach.

Jeśli mieszkasz w regionie, gdzie zimy są stosunkowo łagodne, a opady śniegu sporadyczne, to dobrą alternatywą zapewniającą cichą i łagodną jazdę mogą być opony całoroczne. Opon całorocznych nie trzeba zmieniać co pół roku, dzięki czemu oszczędzamy czas i energię.

Opony zimowe to wciąż opony niezastąpione w ekstremalnych warunkach drogowych, takich jak głęboki śnieg lub lód.

3PMSF: oznakowanie sprawdzonych osiągów w warunkach zimowych

W Europie, jeśli opona posiada oznakowanie 3PMSF (3 szczyty górskie i płatek śniegu), oznacza to, że przeszła pomyślnie test i spełnia wymagane kryteria osiągów na drogach pokrytych śniegiem.

Wszystkie opony zimowe MICHELIN posiadają oznakowanie 3PMSF. Pomimo, że w przypadku opon całorocznych nie ma prawnego obowiązku nadania oznakowania 3PMSF, firma Michelin postawiła wymóg, aby wszystkie opony wielosezonowe przeszły test..

Ponieważ wszystkie nasze opony całoroczne posiadają oznakowanie 3PMSF, sprawdzają się doskonale przez cały rok, w tym na zaśnieżonych, zimowych drogach.

Oznaczenie certyfikatu 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake) na boku opony zimowej

Gama opon Michelin CrossClimate: co to za opony?

Opony zimowe, mimo iż pozostają najlepszym wyborem do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych, to nie będą tak efektywne latem, zwłaszcza w zakresie zużycia paliwa czy drogi hamowania na nawierzchni suchej i mokrej.

Dzięki połączeniu w oponie technologii stosowanych w oponach letnich i zimowych, gama opon MICHELIN CrossClimate wyróżnia się spośród innych opon całorocznych oferując osiągi w każdym klimacie. Gama CrossClimate może być wyposażeniem wszystkich typów pojazdów, począwszy od małych samochodów miejskich poprzez sedany, a na pojazdach 4x4 i samochodach dostawczych kończąc.

Podobnie jak w przypadku pozostałych gam, firma Michelin zapewnia, że w gamie CrossClimate osiągi pozostają bardzo wysokie aż do ostatniego kilometra. 

Więcej o gamie MICHELIN CrossClimate na stronach produktów.

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny