VINTERDÆK ELLER HELÅRSDÆK – HVAD ER BEDST
Opony zimowe: MICHELIN pomoże Ci znaleźć odpowiednie opony do SUV-a na zimę
Porady i wskazówki: opony do samochodów osobowych, SUV i dostawczych

Po co zakładać opony zimowe w pojeździe 4x4?

Zimą warunki drogowe mogą się zmienić w mgnieniu oka, skazując kierowców na jazdę w deszczu, śniegu lub po lodzie. Aby czuć się bezpiecznie na drodze, warto wyposażyć pojazd w opony dostosowane do warunków zimowych czy poruszania się po śliskiej nawierzchni. Dotyczy to także pojazdów typu SUV/4x4. Pojazdy tego typu mają zazwyczaj dużą masę, która pomimo napędu na cztery koła będzie wydłużać drogę hamowania na nawierzchni mokrej, zaśnieżonej czy oblodzonej, o ile pojazd nie jest wyposażony w opony zimowe. Opony zimowe do pojazdów SUV/4x4 zapewniają większą przyczepność, lepszą trakcję i krótszą drogę hamowania od opon letnich.

Opony zimowe do pojazdów SUV/4x4 są projektowane tak, aby zapewnić lepszą przyczepność abyś mógł zachować kontrolę nad pojazdem na śliskiej drodze. Pamiętajmy, że opony zimowe należy zakładać na obu osiach, nawet jeśli większość SUV-ów ma napęd na cztery koła.

Czy SUV-a lub pojazd 4x4 trzeba koniecznie wyposażyć w opony zimowe?

Niezależnie od tego, czy nasz SUV ma napęd na przód, tył lub 4x4  zaleca się montaż opon zimowych w pojazdach tego typu. Pojazd 4x4 na oponach letnich może mieć dobrą zwrotność i kierowalność na śniegu, ale już znacznie gorzej będzie sobie radził na śliskiej zmarzniętej nawierzchni lub na gołoledzi. Dlatego w okresie zimowym zaleca się montaż w pojeździe SUV/4x4 opon zimowych lub całorocznych z oznaczeniem 3PMSF.

Pojazd 4x4 na oponach letnich nie będzie mieć większych problemów z wjazdem pod górę, ale z uwagi na jego dużą masę, problematyczne mogą być zjazdy z gór. Tutaj napęd na cztery koła wiele nam nie pomoże.

Ile kosztują opony zimowe do SUV-a/4x4?

Zakup opon zimowych do naszego pojazdu 4x4 bądź SUV-a jest tak naprawdę inwestycją w bezpieczeństwo nasze i naszego auta. Rynek oferuje wiele rozwiązań, wśrod których z pewnością znajdziemy opony zimowe, które zmieszczą się w przeznaczonym na nie budżecie i będą pasować do naszego stylu jazdy. Jedno jest pewne: przygotowując pojazd do wyjazdu w góry, w teren czy na ulice miast, należy zawsze zwrócić uwagę, czy mamy odpowiednie opony.

W regionach, gdzie opady śniegu są sporadyczne, najlepszą przyczepność na mokrych i śliskich drogach zapewnią opony całoroczne. Opona MICHELIN Latitude Tour HP, dostępna w 27 rozmiarach, zapewnia znakomite osiągi w atrakcyjnej cenie. Jazda po zaśnieżonych górskich drogach wymaga opon zimowych do Twojego SUV-a lub pojazdu 4x4. Opona MICHELIN Alpin 6 z technologią Michelin Evergrip to doskonały stosunek jakości do ceny. Opona charakteryzuje się znakomitymi osiągami w zakresie hamowania i przyspieszania na śniegu, w szczególności na górskich zboczach.

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny