MICHELIN
Alpin 6
 • Opony do samochodów osobowych
 • Samochody elektryczne lub hybrydowe
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Błoto i śnieg

  Błoto i śnieg

 • Zima

  Zima

MICHELIN ALPIN 6 | ADAC
MICHELIN ALPIN 6 | AUTO BILD 2022
Dostępne 69 rozmiary dla tej opony

MICHELIN ALPIN 6

 • Opony do samochodów osobowych
 • Samochody elektryczne lub hybrydowe

 • 3PMSF

  3PMSF

 • Błoto i śnieg

  Błoto i śnieg

 • Zima

  Zima

Stworzone, by zapewnić długotrwałe bezpieczeństwo w trudnych warunkach zimowych
 

Zimowa opona drogowa MICHELIN Alpin 6 zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy w trudnych warunkach zimowych[1][2]i doskonały przebieg[4]

• Opona zimowa MICHELIN najnowszej generacji zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa
• Doskonałe bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach zimowych[1][2] (3PMSF)[3]
• Opona zimowa nr 1 w swojej kategorii pod względem hamowania i trakcji podczas jazdy po śniegu i mokrej nawierzchni, przy dopuszczalnym poziomie zużycia[1]
• Doskonała trwałość[4] i długotrwałe osiągi[1] opony zimowej
• Prosty sposób na śledzenie zużycia opony dzięki innowacyjnemu wskaźnikowi zużycia bieżnika MICHELIN

Wysokie bezpieczeństwo i trakcja w trudnych warunkach zimowych[1][2]

Dzięki mieszance najnowszej generacji, która daje znakomitą przyczepność w niskich temperaturachopona zimowa MICHELIN Alpin 6 zapewnia bezpieczeństwo i komfortową jazdę kierowcy i pasażerom w trudnychwarunkach zimowych[1][2]. Ma również lepsze osiągi od opony poprzedniej generacji o +6% na mokrej nawierzchni i +8% na śniegu[5].

michelin alpin 6 4 one half

Nr 1 pod względem hamowania i trakcji podczas jazdy po śniegu i mokrych nawierzchniach, przy dopuszczalnym poziomie zużycia[1]

Bądź bezpieczny. Nie pozwól, aby zima powstrzymała Cię przed jazdą po otwartej drodze. Wielowarstwowa mieszanka i ewolucyjny wzór bieżnika z rowkami, które otwierają się i rozszerzają w miarę zużywania się opony zapewniają ciągłe i bardzo dobre hamowanie oraz trakcję, podczas jazdy na śniegu od pierwszego do ostatniego kilometra[1] w trudnychwarunkach zimowych.

4w 357 tire michelin alpin six product in context nosignature landscape

Dłuższa trwałość opony[4]

Ciesz się zimowymi krajobrazami dzięki oponie zimowej MICHELIN Alpin 6. Dzięki doskonałemu przebiegowi[4] możesz kontynuować swoją codzienną jazdę i wycieczki w góry bez konieczności zmiany opon. Technologia Contact Patch odpowiada za zoptymalizowany obszar kontaktu opony z podłożem, oferując wysoki poziom reakcji i kontroli podczas jazdy w trudnych warunkach zimowych. Wysoce odporna na ścieranie mieszanka zapewnia równomierne zużywanie się opony, dzięki czemu osiągi są trwałe[1].

michelin alpin 6 2 one half

Innowacyjny wskaźnik zużycia bieżnika

Jeden rzut oka na innowacyjny wskaźnik zużycia i już wiesz, kiedy zmienić oponę, dzięki czemu Ty i Twoi pasażerowie będziecie bezpieczni na drodze przez całą zimę.

michelin alpin 6 3 one half
170517_Bibendum_Bienvenue_vectorisation_02
MICHELIN
alpin 6
0/5
★★★★★
★★★★★
Ogólna ocena z 0 opinii
alenston
18 grudnia 2020
5 /5
★★★★★
★★★★★
 • Dry grip and braking
 • Longevity
 • Wet grip and braking
Originally posted on
www.michelin.co.uk
Przetłumacz opinię

It's the same as my Mercedes-Benz - The best or nothing! Really good tyres !!!

THE BEST TYRES

/ 1

Liczba dostępnych rozmiarów MICHELIN Alpin 6: 69

INFORMACJE PRAWNE

(1) Od nowości do dopuszczalnego poziomu zużycia opona MICHELIN Alpin 6 w rozmiarze 205/55 R16 91H przewyższa próg przyczepności na mokrej nawierzchni ustalony w regulaminie nr 117 EKG ONZ. Certyfikat 3PMSF dla nowej opony i znakomita trakcja na śniegu do zużycia do dopuszczalnego poziomu. Testy przyspieszania/trakcji na śniegu przeprowadzone przez TÜV SÜD w grudniu 2017 r. Opony z dopuszczalnym poziomem zużycia (ostatni kilometr) to opony z bieżnikiem startym maszynowo do poziomu wskaźnika zużycia bieżnika zgodnie z regulaminem nr 30 EWG (ECE R30r03f). We wszystkich przypadkach należy przestrzegać lokalnych przepisów dotyczących opon zimowych.

(2) MICHELIN Alpin 6 posiada klasę B przyczepności na mokrej nawierzchni z europejskich etykiet.

(3) MICHELIN Alpin 6 posiada homologację do użytkowania na śniegu (oznaczenie 3PMSF).
 Aby otrzymać oznaczenie 3PMSF, opony muszą gwarantować minimalny poziom bezpieczeństwa i mobilności na śniegu.

(4) Na podstawie wyników testów trwałości przeprowadzonych przez DEKRA Test Center na zlecenie Michelin w grudniu 2017 r. i styczniu 2018 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91H zamontowanych w VW Golf 7. Opony testowane: MICHELIN ALPIN 6, BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 Evo, CONTINENTAL WinterContact™ TS 860, DUNLOP Winter Sport 5, GOODYEAR Ultra Grip 9, PIRELLI Cinturato Winter i NOKIAN WRD4. Test trwałości przeprowadzony w warunkach przeciętnego rzeczywistego użytkowania (D50) na dystansie 10 000 km z przewidywaną trwałością do zużycia bieżnika do 1,6 mm. Średnia rynkowa: MICHELIN Alpin 6 i wszystkie opony premium konkurentów testowane w panelu. We wszystkich przypadkach należy przestrzegać lokalnych przepisów dotyczących opon
zimowych.

(5) Na podstawie wyników testów porównawczych hamowania na mokrej nawierzchni i śniegu opon MICHELIN Alpin 6 i MICHELIN Alpin 5 przeprowadzonych przez TÜV SÜD Product Service na zlecenie Michelin w grudniu 2017 r. i styczniu 2018 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91H zamontowanych w VW Golf 7.