MICHELIN
CrossClimate+
 • Opony do samochodów osobowych
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Błoto i śnieg

  Błoto i śnieg

 • allseason

  allseason

MICHELIN CROSSCLIMATE + | AutoZeitung
Dostępne 25 rozmiary dla tej opony

MICHELIN CROSSCLIMATE+

 • Opony do samochodów osobowych

 • 3PMSF

  3PMSF

 • Błoto i śnieg

  Błoto i śnieg

 • allseason

  allseason

STWORZONE, BY ZAPEWNIĆ DŁUGOTRWAŁE BEZPIECZEŃSTWO NIEZALEŻNIE OD POGODY

 

MICHELIN CrossClimate+ to najlepiej sprzedająca się opona całoroczna w Europie[8], opracowana z myślą o najwyższym i długotrwałym bezpieczeństwie oraz bardzo dużej trwałości, niezależnie od pogody[1-3].

• Całoroczna opona osobowa zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa w każdą pogodę
• Doskonała przyczepność na suchej i mokrej drodze[2][3]
• Certyfikowana do eksploatacji w warunkach zimowych w zakresie bezpieczeństwa i trakcji na śniegu (3PMSF)[4]
• Bardzo wysoka trwałość: długotrwałe osiągi[1] i duży przebieg[5]

Znakomite osiągi pod względem hamowania na suchej i mokrej nawierzchni sprzyjające bezpiecznej jeździe przez cały rok[2][3]

Specjalne, sztywne klocki bieżnika ze sfazowanymi krawędziami optymalizują przyczepność i skuteczność hamowania na suchej drodze(2). Jednocześnie, innowacyjna, zapewniająca bardzo dobrą przyczepność mieszanka, poprawia elastyczność i przyczepność opon na mokrej drodze(3) w każdej temperaturze. Kierowcy i pasażerowie mogą być pewni, że zawsze bezpiecznie i komfortowo dojadą do celu.

benfit1 one half

Certyfikowana w zakresie trakcji i bezpieczeństwa na śniegu[4]

Wzór bieżnika w kształcie litery V oraz samoblokujące się, trójwymiarowe lamele opon MICHELIN zapewniają maksymalną trakcję i skuteczność hamowania na śniegu przez cały okres eksploatacji opon(1). Opony te doskonale poradzą sobie w okresie zimowym - są certyfikowane do eksploatacji na śniegu (3PMSF)[4].

ckanzc99x0b6k01ph4g18sojs 4w 324 tire michelin crossclimate plus en us product in context signature 16 slash 9 one half

Bardzo duża trwałość[5]

Duża sztywność rzeźby bieżnika zwiększa jego trwałość. Na całorocznych oponach MICHELIN CrossClimate+ dedykowanych do aut osobowych można uzyskać o +28% dłuższy przebieg, a tym samym korzystać z tego samego kompletu jeden rok dłużej[6].

benfit3 one half

Wysoki poziom bezpieczeństwa – od pierwszego do ostatniego kilometra[1][3]

Opony, w których zastosowano najnowocześniejsze technologie EverGrip firmy MICHELIN, mają lamele w kształcie kropli wody i o pełnej głębokości oraz są wykonane ze specjalnej mieszanki z krzemionką, co zapewnia bardzo dobry poziom bezpieczeństwa i długotrwałe osiągi przez cały okres eksploatacji opon[1][3]. To właśnie te cechy wyróżniają oponę MICHELIN CrossClimate + na tle innych produktów.

benfit4 one half
Opinie o MICHELIN CROSSCLIMATE+
Czy posiadasz tę oponę?
Napisz opinię

Czy ta opona pasuje do mojego pojazdu?

Liczba dostępnych rozmiarów MICHELIN CrossClimate+: 25

INFORMACJE PRAWNE

(1) Ostatni kilometr w rozumieniu do dopuszczalnego poziomu zużycia bieżnika (1,6 mm). Dopuszczalny poziom zużycia oznacza opony z bieżnikiem startym maszynowo do głębokości wskaźnika zużycia bieżnika zgodnie z regulaminem nr 30 EWG (ECE R30r03f)) opony MICHELIN CROSSCLIMATE+ w rozmiarze 205/55 R16 91H przewyższają próg przyczepności na mokrej nawierzchni ustalony w regulaminie nr 117 EKG ONZ dla opon skategoryzowanych jako zwykłe i śniegowe. Maksymalne dopuszczalne zużycie bieżnika może być różne w poszczególnych krajach.


(2) MICHELIN CrossClimate+ zajęła 2. miejsce w teście porównawczym hamowania na suchej nawierzchni przeprowadzonym przez AutoBild na oponach w rozmiarze 195/65 R15, którego wyniki opublikowano 27 września 2018 r.

(3) MICHELIN CrossClimate+ posiada klasę B przyczepności na mokrej nawierzchni z europejskich etykiet.

(4) MICHELIN CrossClimate+ posiada homologację do użytkowania na śniegu (oznaczenie 3PMSF). Aby otrzymać homologację 3PMSF, opony muszą spełniać wymogi poziomu bezpieczeństwa i mobilności na śniegu.

(5) MICHELIN CrossClimate+ zajęła 1. miejsce w teście porównawczym trwałości przeprowadzonym przez AutoBild na oponach w rozmiarze 195/65 R15, którego
wyniki opublikowano 27 września 2018 r.

(6) Opona MICHELIN CrossClimate+ zapewnia przebieg dłuższy o 17 011 km w porównaniu z przeciętnymi konkurentami według badania porównawczego przeprowadzonego przez AutoBild na oponach w rozmiarze 195/65 R15, opublikowanego 27 września 2018 r., przy średnim przebiegu 13 194 km/rok (w kilometrach na pojazd), tj. 1099 km/miesiąc. Badanie 2017 Insee dotyczące Francji (https://www.insee.fr/fr/statistiques/2045167)

(7) Opinia konsumentów (594) na temat opony MICHELIN CrossClimate+ opublikowana 19.09.2018 na wszystkich europejskich witrynach internetowych Michelin (informacje sumaryczne i zebrane na stronie: www.michelin.fr oraz urzędowo poświadczone).

(8) Źródło: badanie panelowe sprzedaży GFK w kategorii opon całorocznych do samochodów osobowych (wszystkie poziomy) – okres: od 01.2018 do 12.2018

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny