Do aut elektrycznych
MICHELIN
E·PRIMACY
 • Opony do samochodów osobowych
 • Samochody elektryczne lub hybrydowe
 • letnie

  letnie

MICHELIN e.PRIMACY-AUTO MOTOR UND SPORT-eCars recommendation
Dostępne 96 rozmiary dla tej opony

MICHELIN E·PRIMACY

 • Opony do samochodów osobowych
 • Samochody elektryczne lub hybrydowe

 • letnie

  letnie

MICHELIN e.PRIMACY: ekologicznie zaprojektowana opona stworzona, by zapewnić trwałość.

Obniżaj zużycie paliwa, emisję CO2[1] i zwiększaj zasięg akumulatora[2][3] z MICHELIN e.PRIMACY, ekologicznie zaprojektowaną oponą stworzoną, by zapewnić trwałość.

• Ekologicznie zaprojektowana letnia opona MICHELIN do pojazdów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych
• Najniższe zużycie paliwa i emisja CO2 w swojej kategorii[1][2]
• Większy zasięg pojazdu elektrycznego[2][3]
• Długotrwałe bezpieczeństwo, od pierwszego do ostatniego kilometra
• Znakomita trwałość[4]
• (lokalna gwarancja - w razie potrzeby do ustalenia na terytorium)

Oszczędność paliwa[1][5] i niska emisja CO2[5].

MICHELIN e.PRIMACY kontynuuje obietnicę MICHELIN Energy Saver, pionierskiej gamy opon zapewniających niższe zużycie paliwa[9]. Oszczędność pieniędzy i wydatki na paliwo niższe nawet o 80 euro, przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu węglowego nawet o 174 kg CO2 w całym okresie użytkowania opony[1][5]. Skorzystaj z opony o najniższym zużyciu paliwa i najniższej emisji CO2 w swojej kategorii[1][2]. Mieszanka Energy Passive ogranicza rozpraszanie energii. Produkowane z mniejszej ilości surowców, cieńsze opasanie obniża zużycie paliwa dla jeszcze bardziej ekologicznej jazdy[8].

4w 483 tire michelin e primacy en benefit 1

Płynna, bezstresowa, elektryczna podróż.

Z oponą MICHELIN e.PRIMACY ciesz się bezstresową jazdą autem elektrycznym i zasięgiem większym średnio o 7%[3]. To ok. 30 dodatkowych kilometrów dla pojazdu elektrycznego o szacowanym zasięgu 400 km. Hermetyczna warstwa z mieszanki gumowej EnergyAirShield ogranicza rozpraszanie energii, a boki z technologią CoolRunning pochłaniają mniej energii podczas zginania, zwiększając efektywność energetyczną i zasięg akumulatora podczas wszystkich podróży.

4w 483 tire michelin e primacy en benefit 2

Stworzone, by zapewnić wysoki, długotrwały standard bezpieczeństwa.

Ciesz się wysokim poziomem bezpieczeństwa z ekologicznie zaprojektowaną oponą MICHELIN e.PRIMACY. Bieżnik w innowacyjnej oponie posiada rowek o przekroju w kształcie litery U, który efektywnie odprowadza wodę spod opony i zapewnia bezpieczeństwo przez cały okres jej użytkowania. Nawet po 30 000 kilometrów droga hamowania opony jest krótsza od minimalnego progu przyjętego w procesie homologacji opon nowych[7]. Spokój dla Ciebie i Twojej rodziny podczas jazdy w deszczowe dni.

4w 483 tire michelin e primacy en benefit 3

Znakomita trwałość[4].

Wybierz oponę MICHELIN e.PRIMACY o znakomitej trwałości[4]. Technologia MaxTouch Construction optymalizuje obszar kontaktu opony z podłożem dla bardziej równomiernego rozkładu sił podczas hamowania, przyspieszania i pokonywania zakrętów, a także podnosi trwałość opony bez poświęcania pozostałych parametrów osiągów. Ciesz się znakomitym przebiegiem trwałych opon.

4w 483 tire michelin e primacy en benefit 4
Opinie o MICHELIN E PRIMACY
5.00/5
★★★★★
★★★★★
Ogólna ocena z 2 opinii
Czy posiadasz tę oponę?
Napisz opinię
Liczba opinii o MICHELIN E PRIMACY: 2
Filtry
Wszystkie
5
4
3
2
1
★★★★★
★★★★★
5 / 5

Tyre marking could be clearer

Opinia użytkownika Rich - 25 czerwca 2022

Michelin Primacy 4 E 91T XL for electric car - nice tyres. They already make my Renault Zoe feel more satisfying to drive. But note: it is not marked “e.Primacy” or “E.Primacy” but just Primacy with the letter “E” underneath nearer the rim. This is confusing and no doubt is leading to less sales for Michelin.

Przetłumacz opinię
 • Dry grip and braking
 • Longevity
 • Wet grip and braking
★★★★★
★★★★★
5 / 5

This tyre makes a lot of claims.. and lives up to every one

Opinia użytkownika - 27 września 2021

I drive an electric Golf, which came with Dunlop tyres as original equipment. They lost pressure, wore quickly, were noisy . When it was time to replace them I searched for ev specific tyres and found the e-primacy. Michelin made many claims about this tyre. Carbon neutral at point of fit appealed to me. Low noise, good wet and dry grip, even additional range. Surely an exaggeration? Absolutely not, these tyres have improved my car in so many ways. Quieter, range increased from average 150 miles to 160. Wet and dry grip is excellent. Handling, particularly on bends is noticeably better. A bonus is that the design gives an element of rim protection too. I am delighted with these tyres and recommend them to anyone with an electric vehicle.

Przetłumacz opinię
 • Dry grip and braking
 • Longevity
 • Wet grip and braking
/ 1
Czy posiadasz tę oponę?
Napisz opinię

Liczba dostępnych rozmiarów MICHELIN E·PRIMACY: 96

INFORMACJE PRAWNE

(1) - Test oporu toczenia - Na podstawie wyników testów oporu toczenia przeprowadzonych na maszynie przez Applus Idiada na zlecenie Michelin w czerwcu (opona nowa) i sierpniu (opona z bieżnikiem startym maszynowo do wys. 2 mm) 2020 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V. W teście porównywano opony MICHELIN e·PRIMACY (nowa: 5,58 kg/t, zużycie: 5,13 kg/t) z oponami MICHELIN PRIMACY 4 (nowa: 7,74 kg/t, zużycie: 6,25 kg/t), BRIDGESTONE TURANZA T005 (nowa: 7,17 kg/t, zużycie: 5,81 kg/t), CONTINENTAL ECOCONTACT 6 (nowa: 6,39 kg/t, zużycie: 5,49 kg/t), CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 6 (nowa: 8,93 kg/t, zużycie: 6,94 kg/t), DUNLOP BLURESPONSE (nowa: 7,97 kg/t, zużycie: 5,54 kg/t), GOODYEAR EFFICIENT GRIP 2 (nowa: 7,01 kg/t, zużycie: 5,38 kg/t), PIRELLI CINTURATO P7 BLUE (nowa: 6,96 kg/t, zużycie: 6,30 kg/t), PIRELLI CINTURATO P7 (nowa: 8,79 kg/t, zużycie: 6,97 kg/t).

(2) - Kategoria opon MICHELIN e.PRIMACY to opony letnie klasy premium, do których należą także produkty marek CONTINENTAL, GOODYEAR, BRIDGESTONE, PIRELLI, DUNLOP, nieprzeznaczone do montażu jako oryginalne wyposażenie (tj. opony, które nie muszą spełniać określonych wymogów producentów samochodów), ale ogólnodostępne w sprzedaży detalicznej.

(3) - Większy zasięg na akumulatorze i obniżenie emisji CO2 - Współczynnik oporu toczenia nowej opony MICHELIN e.PRIMACY jest niższy średnio o 2 kg/t od opon konkurentów. Oznacza to oszczędność do 0,21 l paliwa na 100 km, a wraz z nim obniżenie emisji CO2 nawet o 5 g w VW Golf 7 1.5 TSI lub zwiększenie zasięgu VW e.Golf o 7%.

(4) - Trwałość - Na podstawie wyników porównawczych testów trwałości przeprowadzonych przez DEKRA Test Center na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2020 r. na oponach MICHELIN e.PRIMACY (100%) i MICHELIN Primacy 4 (102,1%) w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych w VW Golf 7. Test przeprowadzony w warunkach przeciętnego rzeczywistego użytkowania (D50) na dystansie 14 460 km z ekstrapolacją wyników na oponę z bieżnikiem o głębokości 1,6 mm. Zwycięzca testu ADAC Summer 2020 przeprowadzonego przez ADAC w 2020 r. na oponach w rozmiarze 235/55 R17 zamontowanych w Ford Kuga. Test na oponach w rozmiarze 235/55 R17. MICHELIN Primacy 4 to najlepsza spośród 12 testowanych opon w zakresie badanych osiągów (hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni, poziom hałasu, trwałość, zużycie paliwa). MICHELIN Primacy 4 jest zwycięzcą testu z następującymi komentarzami: „Bardzo zrównoważone. Najwyższe noty za hamowanie na mokrej nawierzchni, znakomitą trwałość i bardzo dobre zachowanie na suchej nawierzchni” - Ocena 1,0 w teście trwałości.

(5) - Większa oszczędność paliwa - Przez cały okres użytkowania współczynnik oporu toczenia MICHELIN e.PRIMACY jest niższy średnio o 1,5 kg/t od oporu toczenia opon konkurentów, co przynosi oszczędność ok. 80 euro na paliwie. Dzięki obniżeniu zużycia paliwa do atmosfery nie trafia ok. 174 kg CO2. Zyska jest obliczany na podstawie uśrednionych wartości pomiarów opon nowych i z bieżnikiem startym 2 mm, które odzwierciedlają osiągi w rzeczywistych warunkach użytkowania. Obliczeń dokonuje się dla przebiegu 35 000 km i przy cenie paliwa 1,46 €/l (https://ec.europa.eu/energy/data-analysis/week-oil-bulletin_en 6/1/2020) ważonych dla 10 krajów o najwyższym wskaźniku użytkowania pojazdów silnikowych w kraju i za granicą (https://ec.europa.eu/eurostat/web/transport/data/database). Rzeczywiste oszczędności paliwa i wydatków mogą się różnić w zależności od stylu jazdy, pojazdu lub ciśnienia w oponach.

(6) - Przyczepność na mokrej nawierzchni - MICHELIN e.PRIMACY posiada klasę B przyczepności na mokrej nawierzchni z europejskich etykiet opon.

(7) - Nowość i zużycie - Nowość i zużycie, gdzie zużycie oznacza opony z bieżnikiem startym maszynowo do głębokości wskaźnika zużycia bieżnika zgodnie z regulaminem nr 30 EKG ONZ (ECE R30r03f)). Opony MICHELIN e.Primacy w rozmiarze 205/55 R16 91V przewyższają próg przyczepności na mokro ustalony w regulaminie nr 117 EKG ONZ. Szacowana żywotność opony wynosi 30 688 km. Dane na podstawie wyników testów przeprowadzonych przez DEKRA Test Center na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2020 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych w VW Golf 7.

(8)- Styl jazdy - Ekologiczna jazda zależy przede wszystkim od umiejętności kierowcy, charakterystyki technicznej pojazdu oraz ciśnienia w oponach.

(9) - niskie zużycie paliwa - Opona MICHELIN ENERGY SAVER+ otrzymała tytuł „€ko-Mistrz” w 2013 r. i w 2018 r. wraz z FULDA EcoControl HP.

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny