MICHELIN PRIMACY 4

 • Opony do samochodów osobowych
 • Opony SUV- 4x4

 • letnie

  letnie

STWORZONE, BY ZAPEWNIĆ DŁUGOTRWAŁE BEZPIECZEŃSTWO

Zwyciężczyni w teście opon letnich przeprowadzonym przez ADAC w 2020 r. Technologie EverGrip: znakomite osiągi w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni zarówno opon nowych (2) jak i opon, które osiągnęły  dopuszczalny  poziom zużycia (1-3)

• Opona letnia MICHELIN najnowszej generacji, zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa
• Długotrwałe bezpieczeństwo dzięki skutecznemu hamowaniu na mokrej nawierzchni[1][2][3]
• Numer 1 pod względem trwałości[4]
• Większa oszczędność paliwa[5] i o 20% większy przebieg[6] w porównaniu z wcześniejszą generacją
• Opona letnia klasy premium przeznaczona do codziennego użytku: dojazdów do pracy i domu bądź do dłuższych rodzinnych wyjazdów

Doskonała skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni dla lepszego  panowania nad pojazdem w sezonie letnim[1][2][3]

W oponach z technologią EverGrip firmy MICHELIN zastosowano mieszankę najnowszej generacji o wysokich parametrach użytkowych, zapewniającą świetne osiągi pod względem hamowania na mokrej nawierzchni[2]. W zaprojektowanej z myślą o bezpieczeństwie, zoptymalizowanej rzeźbie bieżnika przewidziano o 22% więcej miejsca na odprowadzanie wody na mokrej nawierzchni – nawet przy znacznym zużyciu opony[7]. Podróżuj bez obaw przez cały okres eksploatacji opon [1][2][3]

pr1

Numer 1 pod względem trwałości[4]

Opona MICHELIN Primacy 4 cechuje się najwyższą trwałością[4] dziękizoptymalizowanej powierzchni styku opony z nawierzchnią, przez co uzyskujemy  bardziej równomierny rozkład sił nacisku oraz temperatury, co ogranicza szybsze zużywanie się opon. Dzięki mieszance o dużej odporności na ścieranie opona zużywa się równomiernie, więc może być eksploatowana w ramach dłuższego przebiegu.   

Innowacyjny wskaźnik zużycia bieżnika firmy MICHELIN w łatwy sposób informuje o konieczności wymiany ogumienia. Opona MICHELIN Primacy 4 zapewnia o 20% większy przebieg niż opona MICHELIN Primacy 3[6]

pr2
Opinie o MICHELIN PRIMACY 4
3.72/5
★★★★★
★★★★★
Ogólna ocena z 43 opinii
Czy posiadasz tę oponę?
Napisz opinię
Liczba opinii o MICHELIN PRIMACY 4: 43
Filtry
Wszystkie
5
4
3
2
1
Sortuj według
 • Wszystkie opinie
 • Polecane przez użytkowników
 • Najnowsze opinie
 • Najstarsze opinie
★★★★★
★★★★★
1 / 5

Rubbish tyres

Opinia użytkownika Scooby66 - 26 stycznia 2023 na zakup 7 stycznia 2023

Just hype has done next to nothing for my car bought 205/55/17 95w X For my Renault capture french tyres for a french car but definitely not a marriage made in heaven spent the best part of 300 bucks wish I hadn't bothered fuel economy has not improved and they are a A rating for fuel efficiency grip is about the only thing that has improved I used to swear by Michelin's not now bye bye Michelin never again just hype

Przetłumacz opinię
 • Dry grip and braking
 • Longevity
 • Wet grip and braking
★★★★★
★★★★★
1 / 5

Crap

Opinia użytkownika Scooby - 23 stycznia 2023 na zakup 7 stycznia 2023

Has made not one difference to my over all driving I feel ripped of I certainly won't be buying Michelin again spent the best part of 300 pounds for two . Best on a smaller car like Michelin energy plus .

Przetłumacz opinię
 • Dry grip and braking
 • Longevity
 • Wet grip and braking
★★★★★
★★★★★
1 / 5

Very noisy tyre

Opinia użytkownika Toni - 24 grudnia 2022 na zakup 1 grudnia 2022

I bought a set of Primacy 4 for my volvo v60, they claim that tyre is 70db but I find it a lot noisy compared with my previous tyres. I also contacted Michelin customer support for some help regarding the load, but they were not very helpful at all.

Przetłumacz opinię
 • Dry grip and braking
 • Longevity
 • Wet grip and braking
★★★★★
★★★★★
5 / 5

Outstanding tyres

Opinia użytkownika Leaf - 30 czerwca 2022

I have been using the Primacy 3 and recently replaced all 4 tyres with Pimacy 4. The performance is outstanding, braking is smooth with complete control in all weather conditions, including sleet.They are very quiet and have a great lifespan. These tyres are expensive and a price worth paying for top rated safety. Highly recommended.

Przetłumacz opinię
 • Dry grip and braking
 • Longevity
 • Wet grip and braking
★★★★★
★★★★★
1 / 5

Terrible traction.

Opinia użytkownika SB86 - 10 lutego 2022

I have these fitted to my new Hyundai Kona Electric and the traction they provide is atrocious. In anything but dry conditions the car is constantly scrabbling for grip or stuttering as the traction control cuts power. I know they're a low rolling resistance tyre but I would rather have a tyre that actually grips the road.

Przetłumacz opinię
 • Dry grip and braking
 • Longevity
 • Wet grip and braking
Czy posiadasz tę oponę?
Napisz opinię

Czy ta opona pasuje do mojego pojazdu?

Liczba dostępnych rozmiarów MICHELIN Primacy 4: 116

Fits your vehicle

MICHELIN Primacy 4 165/65R15 81T S1 SELFSEAL

Etykietowanie

Klasa wydajności energetycznej

A

Klasa przyczepności na mokrej nawierzchni

B

Klasa zewnętrznego hałasu toczenia

68 dB

Szerokość opony

165

Profil opony

65

Średnica osadzenia opony

15

Nośnosć

81

Prędkosć

T

Specyfikacja

S1, SELFSEAL

Fits your vehicle

MICHELIN Primacy 4 185/60R15 84T S1 SELFSEAL

Etykietowanie

Klasa wydajności energetycznej

A

Klasa przyczepności na mokrej nawierzchni

B

Klasa zewnętrznego hałasu toczenia

68 dB

Szerokość opony

185

Profil opony

60

Średnica osadzenia opony

15

Nośnosć

84

Prędkosć

T

Specyfikacja

S1, SELFSEAL

INFORMACJE PRAWNE

(1) Ostatni kilometr w rozumieniu do dopuszczalnego poziomu zużycia bieżnika (1,6 mm). Dopuszczalny poziom zużycia oznacza opony z bieżnikiem startym maszynowo do głębokości wskaźnika zużycia bieżnika zgodnie z regulaminem nr 30 EWG (ECE R30r03f)). Osiągi opony MICHELIN Primacy 4 w rozmiarze 205/55 R16 91V przewyższają progowe wartości przyczepności na mokro określone w regulaminie nr 117 EKG ONZ. Maksymalne dopuszczalne zużycie bieżnika może być różne w poszczególnych krajach.

(2) Opona MICHELIN Primacy 4 posiada klasy A i B przyczepności na mokrej nawierzchni z europejskich etykiet.

(3) Na podstawie wyników testu hamowania na mokrej nawierzchni od 80 do 20 km/h przeprowadzonego przez TÜV SÜV Product Service na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych w VW Golf 7 obejmującego porównanie opon MICHELIN PRIMACY 4 z konkurencyjnymi oponami: CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5, DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE, PIRELLI CINTURATO P7 BLUE.

(4) Na podstawie wyników testów przeprowadzonych przez DEKRA Test Center na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach MICHELIN PRIMACY 4, CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5, DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE i PIRELLI CINTURATO P7 BLUE w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych w VW Golf 7. Test trwałości przeprowadzony w warunkach przeciętnego użytkowania (D50) na dystansie 10 000 km z ekstrapolacją wyników do zużycia bieżnika do 1,6 mm.

(5) Test oporu toczenia przeprowadzony przez TÜV SÜV Product Service na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 225/45 R17 94W. Opór toczenia opon MICHELIN Primacy 4 jest o 11% mniejszy niż w przypadku modelu MICHELIN Primacy 3.

(6) Na podstawie wyników testów porównawczych przeprowadzonych przez DEKRA Test Center na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach MICHELIN PRIMACY 4 i MICHELIN PRIMACY 3 w rozmiarze 225/45 R17 94W zamontowanych w samochodzie VW Golf 7.

(7) Z całym bieżnikiem przy zużyciu do dopuszczalnego poziomu, w porównaniu ze standardowym bieżnikiem opony MICHELIN Primacy 3.