Doszło do uszkodzenia ściany bocznej

Objawy: wcięcie

car edito 6 5 tip indention 140319 help and advice

Diagnostyka: To nie jest problem. Jest to normalna radialna ścianka boczna.

  • Wcięcia są dość naturalne dla opon radialnych (większość opon) i nie wpływają na osiągi.
  • Twoje opony są zbudowane z jednej lub większej liczby warstw tkaniny tekstylnej z nitek kordu, które biegną równolegle do siebie (opasanie stalowe znajduje się wewnątrz bieżnika). W miejscach, gdzie kordy nachodzą na siebie, często pojawia się delikatne wcięcie.

Objawy: wybrzuszenie lub pęcherz

Diagnostyka: Uszkodzenie opony, które wymaga naprawy

  • Specjalista od opon może naprawić większość uszkozeń po gwoździach i przecięć nie większych niż 6 mm w bieżniku przy użyciu zatwierdzonych procedur.
  • Naprawa tylko przy użyciu tzw. zatyczki nie jest niezawodna i nie jest bezpieczna, ponieważ po przebiciu należy sprawdzić wnętrze opony.
     

Rozwiązanie:

  • Właściwa naprawa opony radialnej (większość opon) obejmuje umieszczenie gumowej łaty na wewnętrznej okładzinie opony i wypełnienie otworu gumą.
  • Nie należy próbować naprawy opony z bieżnikiem, którego uszkodzenie przekracza 6 mm lub z jakimikolwiek uszkodzeniem ściany bocznej. Ponadto, nie należy naprawiać opon, których zużycie sięga poniżej 1,6 mm głębokości bieżnika.
  • Zamień koło z uszkodzoną opona na zapasówkę, ale najpierw sprawdź ściankę boczną opony zapasowej, aby uzyskać informacje o prawidłowym ciśnieniu, ograniczeniu prędkości i przebiegu. Zabierz samochód na kontrolę do specjalisty.

car edito 6 5 tip budgebubble 140908 help and advice

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny