samochód edito wskazówki i porady dla bezpiecznej jazdy

Doszło do uszkodzenia ściany bocznej

Porady i wskazówki: opony do samochodów osobowych, SUV i dostawczych

Objawy: wcięcie

infografika samochodowa edito wcięcie porady

Diagnostyka: To nie jest problem. Jest to normalna radialna ścianka boczna.

  • Wcięcia są dość naturalne dla opon radialnych (większość opon) i nie wpływają na osiągi.
  • Twoje opony są zbudowane z jednej lub większej liczby warstw tkaniny tekstylnej z nitek kordu, które biegną równolegle do siebie (opasanie stalowe znajduje się wewnątrz bieżnika). W miejscach, gdzie kordy nachodzą na siebie, często pojawia się delikatne wcięcie.

Objawy: wybrzuszenie lub pęcherz

Diagnostyka: Uszkodzenie opony, które wymaga naprawy

  • Specjalista od opon może naprawić większość uszkozeń po gwoździach i przecięć nie większych niż 6 mm w bieżniku przy użyciu zatwierdzonych procedur.
  • Naprawa tylko przy użyciu tzw. zatyczki nie jest niezawodna i nie jest bezpieczna, ponieważ po przebiciu należy sprawdzić wnętrze opony.
     

Rozwiązanie:

  • Właściwa naprawa opony radialnej (większość opon) obejmuje umieszczenie gumowej łaty na wewnętrznej okładzinie opony i wypełnienie otworu gumą.
  • Nie należy próbować naprawy opony z bieżnikiem, którego uszkodzenie przekracza 6 mm lub z jakimikolwiek uszkodzeniem ściany bocznej. Ponadto, nie należy naprawiać opon, których zużycie sięga poniżej 1,6 mm głębokości bieżnika.
  • Zamień koło z uszkodzoną opona na zapasówkę, ale najpierw sprawdź ściankę boczną opony zapasowej, aby uzyskać informacje o prawidłowym ciśnieniu, ograniczeniu prędkości i przebiegu. Zabierz samochód na kontrolę do specjalisty.
infografika edito wybrzuszenie pęcherz porady
Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny