PERFORMANCE MADE TO LAST

 

MICHELIN, opony stworzone, by zapewnić długotrwałe osiągi

Motion For Life, Michelin - Długotrwałe osiągi - PL

POPRAWA TRWAŁOŚCI OPON TO PRIORYTET

Produkcja opon w dzisiejszych czasach nadal pochłania sporo energii i surowców.
Jeśli opony byłyby używane zgodnie z właściwym im czasem użytkowania*, w samej Europie można by oszczędzić 128 milionów ton opon rocznie.

To oszczędność 6,9 miliarda euro i 6,6 miliona ton CO2, który nie przedostaje się do atmosfery**.

W Michelin stawiamy sobie za cel tworzenie opon, które zapewniają osiągi i bezpieczeństwo w trakcie ich eksploatacji. To naczelna zasada, którą stosujemy przy produkcji wszystkich naszych opon: do samochodów, rowerów, motocykli, ciężarówek, samolotów itp.

Michelin robi wszystko, aby testowanie zużytych opon stało się normą. 
Firma Michelin od dawna działa na rzecz wprowadzenia obowiązkowych testów nie tylko opon nowych, lecz także opon na różnym etapie ich zużycia.

W Michelin nieustannie pracujemy nad tym, aby nasze opony zapewniały osiągi i bezpieczeństwo niezależnie od stopnia ich zużycia*

MOTION FOR LIFE: POZNAJ ROZWIĄZANIA MICHELIN DLA LEPSZEJ MOBILNOŚCI

Motion for Life, Michelin - Opony zimowe

Zima nie zatrzyma tych, którzy jeżdżą na oponach MICHELIN.
 

Motion for Life, Michelin - Aircraft 15s

Liczy się zaufanie! Co trzeci samolot pasażerski na świecie, startuje i ląduje bezpiecznie na oponach MICHELIN z prędkością do 420 km/h.

bib 50

Znajdź idealne dla siebie opony Michelin w kilka sekund

INFORMACJE PRAWNE

* Z zastrzeżeniem kontroli wskaźnika TWI oraz przestrzegania zaleceń producentów opon i samochodów oraz lokalnych przepisów. W razie wątpliwości zapytaj o radę w najbliższym punkcie wymiany opon lub skontaktuj się z Przedstawicielem Michelin
** Redukcja 128 mln opon w Europie z powodu zbyt wczesnej wymiany i 9 mln ton emisji CO2. Stanowisko techniczne, 27.09.2016, „Surowiec, zużycie paliwa i emisje CO2 związane z wczesnym usuwaniem opon samochodów osobowych”. Obliczenia wewnętrzne przeprowadzone w Centrum Technologicznym Ladoux (Clermont-Ferrand, Francja)