210128 michelin geste 15s afx v03 16 9 0 00 07 17 header 1

 

Środowisko

Motion For Life, Michelin - Environment 15s - PL

INNOWACJE W SŁUŻBIE ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI

Jest szereg prostych rzeczy, które możemy robić na co dzień, aby mieć lepszy wpływ na planetę. Nasze działania mogą się łatwo sumować. Możemy zwracać większą uwagę na zużycie prądu, zamiast produktów jednorazowych wybierać produkty wielorazowego użytku, segregować odpady, kompostować czy też wybierać opony, które mają mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne.

Począwszy od oryginalnej opony MICHELIN Energy Saver, która obniżała zużycie paliwa pojazdów, a skończywszy na długofalowych innowacjach, do których zalicza się koncepcyjna opona VISION z odnawialnym i biodegradowalnym bieżnikiem, innowacje i szacunek do środowiska leżały od zawsze u podstaw wszelkich działań podejmowanych przez Michelin. W ten sam sposób działamy również na wszystkich etapach łańcucha wartości od pozyskiwania surowców do recyklingu opon, które osiągnęły dozwolony poziom zużycia. 

Michelin opracował MICHELIN e.PRIMACY, oponę, która może poszczycić się jedną z najniższych wartości oporu toczenia wśród opon w swojej kategorii(1-2). Dzięki ograniczeniu strat energii podczas jazdy ta ekologiczna opona obniża zużycie paliwa, co przekłada się na mniejsze emisje CO2 lub większy zasięg w przypadku pojazdów hybrydowych i elektrycznych(3-4).

ZOBOWIĄZANIA MICHELIN DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Reduce, Reuse, Recycle, Renew, czyli strategia 4R gospodarki o obiegu zamkniętym, do której Michelin stosuje się we wszystkich obszarach działalności.

Wpływ Michelin na środowisko

Grupa Michelin dąży do neutralności węglowej produkcji i dokłada wszelkich starań, aby ograniczać wpływ swojej działalności na środowisko, podejmując przy tym szereg zobowiązań w zakresie ochrony bioróżnorodności.

Produkty niskoemisyjne

W ciągu najbliższych 10 lat Michelin planuje systematycznie podnosić efektywność energetyczną swoich produktów.

Logistyka

Jednym z głównych celów Michelin jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych generowanych w całym łańcuchu logistyki.

MOTION FOR LIFE: POZNAJ ROZWIĄZANIA MICHELIN DLA LEPSZEJ MOBILNOŚCI

GUIDE

Czerwony Przewodnik Michelin prezentuje restauracje warte odwiedzenia oraz informuje o ponad 3000 wyróżnionych gwiazdkami restauracjach obecnych w 32 krajach na świecie.

public transit

Od Szanghaju do Paryża, wyposażając wagony metra w opony, Michelin działa na rzecz transportu publicznego i codziennie wspiera ponad 10 milionów pasażerów w bezproblemowych dojazdach do pracy.

ELECTRIC VEHICLES

Wraz ze wzrostem popularności pojazdów elektrycznych, Michelin tworzy opony, które zwiększają zasięg akumulatorów w pojazdach.

Motion for Life, Michelin - Aircraft 15s

Liczy się zaufanie! Co trzeci samolot pasażerski na świecie, startuje i ląduje bezpiecznie na oponach MICHELIN z prędkością do 420 km/h.

Motion for Life, Michelin - Opony zimowe

Zima nie zatrzyma tych, którzy jeżdżą na oponach MICHELIN.

 

Motion For Life, Michelin - Długotrwałe osiągi

Michelin walczy z przedwczesnym wyrzucaniem rzeczy, produkując opony zapewniające długotrwałe osiągi
 

bib 50
MICHELIN OFERUJE SZEROKI WYBÓR PRODUKTÓW I USŁUG

INFORMACJE PRAWNE

(1) Na podstawie wyników testów oporu toczenia przeprowadzonych na maszynie przez Applus Idiada na zlecenie Michelin w czerwcu (opona nowa) i sierpniu (opona z bieżnikiem startym maszynowo do wys. 2 mm)  2020 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V. W teście porównywano opony MICHELIN e·PRIMACY (nowa: 5,58 kg/t, zużycie: 5,13 kg/t) z oponami MICHELIN PRIMACY 4 (nowa: 7,74 kg/t, zużycie: 6,25 kg/t), BRIDGESTONE TURANZA T005 (nowa: 7,17 kg/t, zużycie: 5,81 kg/t), CONTINENTAL ECOCONTACT 6 (nowa: 6,39 kg/t, zużycie: 5,49 kg/t), CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 6 (nowa: 8,93 kg/t, zużycie: 6,94 kg/t), DUNLOP BLURESPONSE (nowa: 7,97 kg/t, zużycie: 5,54 kg/t); GOODYEAR EFFICIENT GRIP 2 (nowa: 7,01 kg/t, zużycie: 5,38 kg/t), PIRELLI CINTURATO P7 BLUE (nowa: 6,96 kg/t, zużycie: 6,30 kg/t), PIRELLI CINTURATO P7 (nowa: 8,79 kg/t, zużycie: 6,97 kg/t).
(2) Kategoria opon MICHELIN e·PRIMACY to opony letnie klasy premium, do których należą także produkty marek CONTINENTAL, GOODYEAR, BRIDGESTONE, PIRELLI, DUNLOP, nieprzeznaczone do montażu jako oryginalne wyposażenie (tj. opony, które nie muszą spełniać określonych wymogów producentów samochodów), ale ogólnodostępne w sprzedaży detalicznej.
(3) Przez cały okres użytkowania współczynnik oporu toczenia MICHELIN e·PRIMACY jest niższy średnio o 1,5 kg/t od oporu toczenia opon konkurentów, co przynosi oszczędność ok. 80 euro na paliwie. Dzięki obniżeniu zużycia paliwa do atmosfery nie trafia ok. 174 kg CO2. Wyniki obliczeń są uśrednionymi wartościami pomiarów opon nowych i z bieżnikiem startym do wys. 2 mm, które odzwierciedlają osiągi w rzeczywistych warunkach użytkowania. Obliczeń dokonuje się dla przebiegu 35 000 km i przy cenie paliwa 1,46 EUR/l (https://ec.europa.eu/energy/data-analysis/week-oil-bulletin_en 6/1/2020) ważonych dla 10 krajów o najwyższym wskaźniku użytkowania pojazdów silnikowych w kraju i za granicą (https://ec.europa.eu/eurostat/web/transport/data/database). Rzeczywiste oszczędności paliwa i wydatków mogą być inne i zależą przede wszystkim od stylu jazdy, charakterystyki technicznej pojazdu lub ciśnienia w oponach. 
(4) Współczynnik oporu toczenia nowej opony MICHELIN e·PRIMACY jest niższy średnio o 2 kg/t od opon konkurentów. Oznacza to oszczędność do 0,21 l paliwa na 100 km, a wraz z nim obniżenie emisji CO2 nawet o 5 g w VW Golf 7 1.5 TSI lub zwiększenie zasięgu VW e.Golf o 7%.

Używasz nieobsługiwanej przeglądarki internetowej.
Używasz przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana przez tę witrynę. Oznacza to, że niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może to powodować dziwne zachowania podczas przeglądania. Użyj lub uaktualnij / zainstaluj jedną z następujących przeglądarek, aby korzystać ze wszystkich możliwości z tej witryny